Międzynarodowa współpraca miast nosi różne nazwy, w Europie przyjęte jest, że taka relacja określana jest mianem partnerstwa. Jest to oficjalna forma współpracy, mająca na celu rozwój rozwój gospodarki oraz kultury obu miast partnerskich.

ulica miasta

Autor: SurFeRGiRL30
Źródło: http://www.flickr.com

Nierzadko posiada ona wyłącznie wydźwięk symboliczny, w szczególności gdy miejscowości są od siebie oddalone o znaczną odległość. Generalnie jednak taka relacja opiera się na współpracy osób mieszkających w obu miastach na wielu płaszczyznach.

Niezwykle atrakcyjny tekst, prawda? Jeżeli także masz taką opinię, to wejdź tutaj i przeczytaj w serwisie wszystkie dane.

Taka współpraca jest w największym stopniu Zauważalna w przypadku granicznych krajów sąsiadujących ze sobą. Obie miejscowości mogą wtedy urządzać wspólne festyny czy wydarzenia kulturalne to zauważyć na przykładzie miast atrakcyjnych turystycznie. Ostatnio przeprowadzone badania pokazały, że ludzie mieszkających w miastach partnerskich chętniej odwiedzają swojego partnera, jeśli ten jest atrakcyjny turystycznie. Między innymi mieszkańcy Putbus w Niemczech chętniej zatrzymują się na noclegi w Rewalu , który jest partnerem, niż mieszkańcy innych niemieckich miast o mniej więcej równej liczbie mieszkańców.

Nie czekaj dłużej – kliknij tutaj – przeczytasz tam uwagi z serwisu (http://www.wakacyjnywynajem.pl/noclegi/czarnogora) dotyczące tej problematyki, one też zapewne bardzo Cię zaabsorbują.

Wpływy z turystyki są jednym z głównych sposobów na życie mieszkańców Rewala.