Wyruszając na wakacje do byłej stolicy naszego kraju, drugiego najliczniejszego miasta w kraju, rzadko kiedy mamy dość dużo czasu aby zwiedzić jak najwięcej. Kraków jest jednym z najwspanialszych miast nie tylko Polski ale także całej Europy. Większość wyjątkowych miejsc jest oddalona od siebie nawet kilka kilometrów.

samochody

Autor: Secretaria de Agricultura e Abastecimento
Źródło: http://www.flickr.com

Czy poznawanie najbardziej popularnych miejsc miasta Królów Polskich można uznać za całkowite poznanie tego klejnotu w koronie pomników Polskich? Nie do końca. Niespotykany nigdzie indziej klimat, który przyciąga różnych ludzi od wieków do stolicy małopolski jest sumą czegoś więcej niż Wawel i Sukiennice.

Co zrobić aby zwiedzanie było przyjemniejsze?

Kraków poza wypożyczalniami rowerów, meleksami czy rejsami po Wiśle oferuje także wynajem samochodów kraków . Ta propozycja może okazać się kluczowa nie tylko dla łaknących nowych emocji podróżników ale także dla tych, którzy pragną doświadczyć normalnego życia mieszkańców miasta. Dzięki podróży uliczkami Nowej Huty, Kazimierza czy Prądnika zobaczymy to wszystko z bliska. Wynajem samochodów gwarantuje szybki transport z centrum miasta do bardziej odległych miejsc, jak np. Zakrzówek czy liczne kopce. Ogromną zaletą własnego pojazdu jest możliwość dostosowania urlopu pod własny grafik. Nie jesteśmy zmuszeni do kontrolowania rozkładów komunikacji miejskiej, sprawdzania czy przypadkiem nie zaczyna się droższa taryfa u taksówkarza czy spacerowania po zmierzchu w obcym miejscu. Sprawdź: nowe dane.

Niepowtarzalna małopolska to nie tylko Kraków!

Wypadałoby także pamiętać, że w bliskim sąsiedztwie Krakowa mamy inne niepowtarzalne miejsca. Zjawiskowa Lanckorona jest oddalona jedynie o 50 km, całkiem sprawnie dojedziemy do ruin wielu zamków zobaczymy miejsca z niepowtarzalnymi pejzażami czy zwyczajnie doznamy sielskiego życia małopolski.

pomoc drogowa

Autor: NRMA Motoring and Services
Źródło: http://www.flickr.com

Wynajem samochodów kraków wydaje się więc idealną możliwością dla rodzin, aktywnych i ciekawych świata turystów oraz tych, którzy cenią swój czas i zwiedzanie na własnych zasadach jest dla nich najważniejsze. Kraków jest niepowtarzalnym miejscem, którego nie da się poznać w kilka dni, chyba, że jesteśmy mobilni. Wtedy wszystko znajdzie się na wyciągnięcie ręki.