Hotele uhonorowane pięcioma gwiazdkami to miejsca noclegowe o najistotniejszym standardzie. Za jedną dobę gość musi zapłacić znaczne sumy, z tego również względu oczekuje szczególnie zadowalających, a nawet luksusowych warunków. Z tego artykułu będziesz mógł się dowiedzieć, jakie meble i urządzenia powinny znajdować się w pokoju znajdującym się w tego typu hotelu.

Pokój hotelowy

Autor: Sean MacEntee
Źródło: http://www.flickr.com
Początkowo warto dowiedzieć się, jakie najmniejsze wymiary powinny mieć poszczególne pokoje w hotelu o wspomnianej liczbie gwiazdek. Powierzchnia pokoju jednoosobowego wynosić musi przynajmniej 14 m2, dwuosobowego – 18 m2, a apartamentu minimum 25 m2. Przejdźmy teraz do mebli. W pokoju znajdującym się w hotelu o bardzo wysokim standardzie łóżko jednoosobowe musi mieć wymiary 90 x 200 cm, dwuosobowe natomiast 140 x 200 cm. Przy każdym łóżku powinna znajdować się szafka nocna lub stolik.

W skład wyposażenia tego rodzaju pokoju musi wchodzić stolik, nie można zapomnieć też o fotelach lub kanapie. Szafa, która przeznaczona jest do przechowania garderoby odwiedzającegoa musi posiadać głębokość co najmniej sześćdziesięciu cm i być zaopatrzona w odpowiednią ilość wieszaczków (przynajmniej trzy wieszaki dla jednej osoby). W tego rodzaju pokoju nie może też braknąć biurka oraz krzesła lub (zobacz moja strona) krzeseł (jednego na jedną osobę). Niezbędna jest także istnienie wieszaka do wieszania płaszczy, kurtek czy innych okryć, lustra a także bagażnika hotelowego, który został przeznaczony jest do przetransportowania torby podróżnej gościa.

Jeżeli mamy na względzie o oświetlenie jednostki mieszkalnej w pokoju w hotelu pięciogwiazdkowym, to w każdej z nich musząznaleźć przynajmniej trzy lampy sufitowe a także po jednej lampce nocnej przy każdym z łóżek. W skład wyposażenia uzupełniającego muszą wejść kolejne sprzęty: telefon, radioodbiornik, dywan lub wykładzina dywanowa, telewizor, kosz na śmieci, przybory do czyszczenia ubrań i butów, pojemnik na bieliznę do prania oraz popielniczka.

Polecane jest także umieszczenie w takim pokoju części dekoracyjnych, które upiększą pokój. Takie wyposażenie powinien zawierać każdy posiadający pięć gwiazdek hotel, w każdym miejscu, jak przykładowo hotele Olsztyn. To zapewnienie pełnego zadowolenia.