Planujesz wypad nad nasze morze i w związku z tym rozglądasz się za miejscem noclegowym? Chcesz spędzić niepowtarzalne wakacje bez przeinwestowania gotówki? Przed tobą raczej proste, ale praktyczne zadanie – przejrzyj i zestaw ze sobą oferty apartamentów, hosteli i stancji w nadmorskich kurortach i miastach.

villa mare apartamenty

Źródło: http://villamare.com.pl/

Najważniejsza sprawa to z pewnością doprecyzowanie miejsca gdzie wypoczniemy. Nasze wybrzeże nie obfituje w wielkie miejscowości, jednakże preferując urlop w naprawdę tłocznym ośrodku nie musimy jechać do Sopotu, czy Kołobrzegu. W gorącym okresie sezonu niepozorne kurorty budzą się do życia, o czym mogą co rok przekonywać się wczasowicze w Międzyzdrojach, Krynicy Morskiej czy na Helu. Chcesz niewielki kurort to znajdziesz przepełnione miasteczko, żyjące do późnej nocy.
Preferując wyższy standard bytowy rozpatrujemy rzecz jasna apartamenty Kołobrzeg. Noclegi w trzy- i czterogwiazdkowych hotelach to gwarancja wielu atrakcji, barów na miejscu, wypożyczalni kajaków, łódek, czy odrębne miejsca na imprezy w ośrodkach. Domatorzy i niespecjalnie wielbiący godzinne włóczęgi po okolicach poszukają dachu nad głową w przyzwoitych warunkach jak najbliżej morza, z uwzględnieniem sąsiedztwa. To uwzględnienie równa się obecności miejsc, gdzie spokojnie można przyjść dobrze zjeść, a w nocy na dancing i smaczny trunek.

villa mare apartamenty

Źródło: http://villamare.com.pl/

Turystyka żyje cały rok, także w trakcie zimy i okresach przejściowych. Wtedy ceny wynajmu nie są windowane aż tak wysoko, aczkolwiek wszystkimi atrakcjami, zwłaszcza nad naszym morzem i z uwzględnieniem naszego klimatu możemy cieszyć się wyłącznie w okresie wakacyjnym, czyli lipcu i sierpniu.

Jeśli celujemy w wakacje na poziomie, który wyznaczają apartamenty Kołobrzeg (–> apartamenty kołobrzeg blisko morza!), aczkolwiek nie preferujemy tłocznych kurortów i faktycznego przepłacania, zastanówmy się nad zacisznymi lokacjami, które nastawiają się na piękne widoki.
Hotele, choćby z mniejszą „pompą”, ale jednak, wyszukamy w mniejszych, przymorskich miejscowościach w odległości kilkuset metrów od morza. Zamiast hałasu, dźwięków dyskotek i setek stoisk z pamiątkami, zacisze zaoferuje nam jeden sklepik, kościół i kilka usług wynajmu sprzętu do żeglugi. Zamiast hałasu dostaniemy więc spokój, która pozwoli odpocząć pełną piersią.