Coraz więcej firm w kraju przeprowadza w swoich placówkach badanie mystery shopper. Żeby to się ziściło wynajmuje się agencję badawczą, która z kolei zatrudnia do tego dobrze przeszkolonych pracowników.

Z pewnością zachodzicie w głowę na czym polega to badanie. Otóż sprawdza się standardy obsługi klienta na terenie konkretnego placówki. Naturalnie przygotowanie badania wymaga czasu i dużo kosztuje. Jednak przedsiębiorcy zazwyczaj wykorzystują w pracy wyniki. Duże firmy zamawiają takie usługi co jakiś czas, aby mieć na bieżąco pod kontrolą swoich sprzedawców, a także utrzymywać na wysokim poziomie jakość swoich usług. W jaki sposób się to odbywa? (Polecamy praca malarz konstrukcji stalowych) Po pierwsze na spotkaniu z klientem zatwierdza się jakie schematy sprzedaży są praktykowane w firmie, a także założenia dotyczące wyglądu sklepu, tj.ekspozycji towaru jak również charakterystyki typowego konsumenta. Następnie konstruuje się specjalistyczny formularz,
zawierający optymalną ilość pytań.

tapicerowany zagłówek łózka

Autor: http://www.homespothq.com
Źródło: http://www.flickr.com

Często są to pytania zamknięte, żeby kontroler mógł szybko dokonać oceny placówki, jednak pytania otwarte są także istotne. W nich bowiem audytor może zawrzeć swoje uwagi, które stanowią wyjątkowo bogaty materiał badawczy.

Kiedy mamy już gotowy formularz wskazane jest, żeby zatrudnić osoby, które wykonają część badania w terenie. Kandydat na tajemniczego klienta powinien być z natury spostrzegawczy, mieć nieco umiejętności aktorskich.Oprócz tego poszukuje się audytorów, którzy sumiennie wykonają swoją pracę . Zdarzały się bowiem kłopotliwe sytuacje, gdy ktoś wcale nie zaudytował danego sklepu, a formularz wypełnił.
Firma badawcza, która najmuje audytorów, musi ich wcześniej skutecznie wyszkolić.Tego typukurs nie trwa długo i nie drogie. (Ogłoszenie oferty pracy chorzów)
Ukończeniem części kontrolnej jest raport. Znajdziemy w nim część analityczną oraz wnioski.

Zerknij nie jedynie na nasz artykuł, ale także na komentarze z serwisu. Może niektóre zainspirują Cię tak bardzo, że zapragniesz napisać swoją recenzję.

Często przedsiębiorstwa dowiadują się, że ich technika sprzedaży jest nieefektowna, a ich pracownicy (gry szkoleniowe) nie wykonują rzetelnie swojej pracy, zaniżając w ten sposób wyniki sprzedaży.

Okulary z soczewkami do pracy biurowej

Autor: JZO
Źródło: JZO

Ponieważ ostatnio jest to dosyć interesująca praca, także wśród studentów, nawet w mniejszych miastach znajdziemy zatrudnienie jako mystery shopper. Wszyscy ludzie zainteresowani, tego typu ogłoszeniami, powinny wiedzieć, że samo wpisanie w wyszukiwarkę hasła: oferty pracy tarnów nie wystarczy. Nierzadko w topowych serwisach z ogłoszeniami nie znajdziemy ogłoszeń. Trzeba wówczas wejść na adresy funkcjonujących w naszym powiecie firm badawczych i wysyłać CV bezpośrednio na ich e-mail.