Na powodzenie każdego przedsięwzięcia wielki wpływ ma efektywnie przeprowadzona kampania marketingowa. Jednymi z najbardziej popularnych odmian reklamy zewnętrznej są bannery reklamowe, oraz billboardy.

Dostępne są rozmaite technologie w zależności od postaci wydruku plakatu. Z reguły billboardy rozmieszczane są w centrach miast i na szlakach komunikacyjnych . W celu zintensyfikowania atrakcyjności reklamy często używa się podobizny znanych ludzi, również zgrabne, dowcipne, niekiedy sporne frazy. Odpowiednia reklama to taka, jaka na siebie zarabia. Ważne jest, by była rzeczywiście efektywna i przynosiła mierzalne wyniki w postaci podwyższenia sprzedaży, zwiększenia świadomości marki, korzystnej zmiany spostrzegania marki.
Billboardy Łódź dzięki znacznym wymiarom zauważalne są z dużej odległości, wzbudzając ciekawość każdych, kto choć na chwilę wstrzyma na nich wzrok. Efektywnie budują świadomość marki i produktu. Billboard jest nośnikiem reklamy o wielkich rozmiarach, zazwyczaj występującym w postaci tablicy, czy też plakatu. Billboardy mogą być podświetlone, żeby były czytelne w porze wieczornej. Warto stosować billboardy, żeby zwrócić uwagę nabywców na nowo powstały produkt, albo odnowić prezencja.
firma

Autor: Ministerio de Cultura de la Nación
Źródło: http://www.flickr.com
Powierzchnia miejska gwarantuje szansę umieszczania reklam ulicznych w wielu miejscach w mieście i poza jego terenem.

To umożliwia bieżący kontakt z reklamą obywatelom miast, a w efekcie ułatwia jej utrwalanie. Możliwość ulokowania reklamy zewnętrznej na różnych nośnikach przekazu zezwala tworzyć atrakcyjne i skuteczne promocje.