Początek każdego roku w Polsce to moment, kiedy większość z nas powinno powoli zacząć dokonywanie rozliczeń podatkowych. Bowiem każda osoba, która w poprzednim roku otrzymała jakiekolwiek przychody, powinna z nich się rozliczyć w urzędzie podatkowym. W tym celu musimy uzupełnić odpowiedni druk, który wybieramy w rozróżnieniu od tego, jakie było źródło otrzymanych dochodów. Mnóstwo osób wybiera druk numer 37, stworzony dla osób zatrudnionych na umowę zlecenie, oraz emerytów. Oto kilka metod na prędkie uporanie się z tym obowiązkiem.

Jeśli mamy najprostszy komputer, oraz umiejętność jego używania, możemy zainstalować sobie tam program PIT 2016. Tego rodzaju aplikację można pobrać za darmo w sieci online, albo znaleźć na płycie, będącej gratisem do specjalnego wydania gazety podatkowej- program do podatków. Po instalacji, powinniśmy utworzyć sobie konto, w którym umieścimy wszelkie swoje dane. Następnie, powinniśmy wybrać konkretny typ formularza, który potrzebujemy wypełnić. Przeważnie będzie to ten z numerem 37. Po czym będzie trzeba wprowadzić wszystkie potrzebne tam informacje, które spiszemy z dokumentu który dostaliśmy od swojego pracodawcy.

Jeżeli chcesz zgłębić więcej wiadomości na przedstawiony tu temat, to użyj informacji zamieszczonych w tym wpisie.

Jeśli program pit 2016 nie wypełni nam tego z góry, możemy również samodzielnie wybrać fundacje, na którą oddany będzie nasz eden procent podatku. Następnie potrzebujemy już tylko sprawdzić poprawność umieszczonych danych i wydrukować dokument.

Obliczanie podatków

Autor: Dave Dugdale
Źródło: http://www.flickr.com
Od paru lat w Polsce istnieje także możliwość żeby rozliczyć nasz PIT online. Jeżeli chcemy tego dokonać, pierw warto zaopatrzyć się w znak elektroniczny, w tym celu trzeba złożyć go w najbliższym urzędzie, a także mieć odpowiedni tablet do swojego komputera.

Szukasz interesujących artykułów? To dobrze, ta strona internetowa na pewno Cię zaciekawi, gdyż są na niej wiele niezwykle interesujących danych.

Jeśli nie mamy takich opcji, odmienną formą naszego podpisu, będzie wprowadzenie w odpowiednim miejscu dokładnej kwoty naszego dochodu, rozliczanego w roku ubiegłym. Aby zadeklarować PIT online, pierw musimy pobrać a także zainstalować na komputerze specjalny program, znajdujący się na autentycznej stronie urzędu podatkowego. Następnie musimy stworzyć swoje konto, po czym postępować identycznie, jak w momencie używania programu z akapitu wcześniejszego. Więcej porad znajdziesz pod linkiem . Tutaj jednak niczego nie musimy drukować, ukończony formularz bowiem wysyłamy drogą elektroniczną.

Każda persona, zatrudniona i mająca zarobki, musi pamiętać, aby do końca pierwszego kwartału każdego roku, zadeklarować swój podatek. Można zrobić to korzystając ze specjalnego programu, a następnie wydrukować i przesłać pocztą. Poza tym możemy także wypełnić PIT online, korzystając z naszego podpisu elektronicznego.