Nie wiesz, w jaki sposób wysłać PIT przez internet? Podpowiadamy krok po kroku, w jaki sposób złożyć e-deklarację. Zobacz, jak wysłać PIT on-line. 1 stycznia zaczął się nowy okres rozrachunków z urzędem fiskalnym.

kancelaria prawna

Autor: Steven Vance
Źródło: http://www.flickr.com
Ministerstwo Finansów ośmiela do rozliczania się z Administracją Podatkową w formie elektronicznej oraz chwali się, iż do końca grudnia 2013 roku system e-Deklaracje przyjął powyżej 39 mln dokumentów w elektronicznej formie. E-deklaracje – co zrobić, by wyekspediować PIT online? Do złożenia deklaracji za pomocą interakcyjnych formularzy PDF nieodzowny jest: podpis elektroniczny, komputer z zainstalowanym systemem Windows jak też skonfigurowanym dojściem do Netu, zainstalowane oprogramowanie Adobe Reader w wersji aktualnej, pobrana ze strony www systemu e-Deklaracje i zainstalowana w systemie bieżąca wtyczka (plugin) do programu Adobe Reader, pobrane z wITryny internetowej systemu e-Deklaracje jak też zapisane na dysku lokalnym należyte wzory formularzy interaktywnych PDF.

Gdy już przeczytasz ten tekst, to zerknij także na podobne strony www (https://www.pankawa.pl/), które posiadają nie mniej interesujące dane – one niezwykle Cię pochłoną.

Aby rozliczyć PIT (zobacz jak znaleźć pit wysłany przez internet) online powinno się wpierw zainstalować wtyczkę.

pit online

Autor: Graham Wynne
Źródło: http://www.flickr.com
Regały magazynowe

Źródło: foter.com
E-deklarację w każdej chwili wypełniania można utrwalić do pliku na dysk własnego komputera w celu dalszej edycji. Wszelkie pozycje obligatoryjne (czy też stające się takimi na skutek uzupełniania blankietu) znaczone są czerwoną ramką. Dla uproszczenia uzupełniania pól w całym blankiecie po postawieniu kursora myszki na odpowiednim polu wyświetlona zostanie sugestia a także zwięzły opis pola i sposobu jego uzupełnienia. Wybór sposobu parafowania wysyłanego dokumentu dokonywany jest w jednym z kroków kreatora sygnowania jak też wysyłania dokumentu.

Celem parafowania a także posłania dokumentu, w przypadku używania Adobe Reader w edycji 8 czy też 9 powinno się nacisnąć guzik „Podpisz oraz wyślij”. Wszelki portal podatkowy podaje podpowiedzi w jaki sposób szczegółowo wypełnić formularz.