Australia jest najmniejszym kontynentem na Ziemi, co bynajmniej nie znaczy, że nieciekawym. Kraj ten, pomimo że leżący w dużej odległości od Polski cieszy się coraz większym zainteresowaniem wśród turystów, a i do zaproponowania ma rzeczywiście dużo. Chyba każdy, kto się tam wybiera, pomyśli o niezwykłym morskim świecie na Wielkiej Rafie Koralowej, i każdy chyba zechce ją zobaczyć na własne oczy.

Problemu z tym nie będzie, bowiem Rafa ciągnie się na setki kilometrów tworząc przepiękny, pełen niezwykłych stworzeń i roślin świat pod powierzchnią wody. Ale morskie kąpiele i zwiedzanie rafy to jedynie przykładowe atrakcje, które czekać będą na turystów w Australii- jacht motorowy. Równie wspaniała co pod wodą jest przyroda na powierzchni. W Australii znajdują się liczne parki narodowe i rezerwaty przyrody, a także dużo niesamowitych miejsc, które obowiązkowo trzeba oglądnąć będąc na miejscu. Z pewnością do popularniejszych atrakcji tego kraju zaliczają się również niezwykłe, nigdzie indziej niespotkane zwierzęta, jakie oglądać można w naturalnym otoczeniu.

dwie kobiety nad morzem

Autor: Butz.2013
Źródło: http://www.flickr.com

Najbardziej odpowiednim okresem na wycieczki do Australii jest nasza zima, bierze się to z tego że położona jest ona na drugiej półkuli i pory roku będą tam odwrotnie niż u nas. W okresie od grudnia do lutego trwa tam lato i jest naprawdę gorąco, tak więc jeżeli ktoś nie będzie przepadał za dużymi upałami, to może wybrać jakiś inny miesiąc. Osoby które się wybierają na Australia wakacje powinny w pierwszej kolejności postarać się o turystyczną wizę, na szczęście sama procedura jej dostania będzie naprawdę szybka- odzież żeglarska.

Warto również pamiętać o ubezpieczeniu podróżnym, tak jak przy każdym innym kraju także tutaj może być ono przydatne. Dużą wadą tego niezwykłego miejsca jest odległość, niestety będzie to wpływać i na czas podróży i na jej koszty. Z reguły lot do Melbourne czy Sydney trwa ponad dwadzieścia godzin i będzie wymagał jakiś przesiadek na dalekim wschodzie. Duże są także jego koszty, nawet przy jakiś promocjach należy się liczyć z tym, że parę tysięcy na wszystko się wyda.