Każdy z nas czeka na wakacje, wypatruje ich z nadzieją, ponieważ jawią się jako moment odpoczynku, na który czekamy cały rok. Tym bez wątpienia są, niemniej być możemy o tym zapominamy, ale odpoczynek, ale w skróconej wersji możemy mieć w ciągu całego roku.

wypoczynek w Ciechocinku

Autor: Polska Zielona Sieć
Źródło: http://www.flickr.com
Pojawiają się takie dni jak długie weekendy lub chociażby standardowe przerwy od pracy i wakacje, kiedy mamy szansę rozplanować jakiś ciekawy wyjazd np. do http://www.eholiday.pl/noclegi-krakow-20095.html. Czy wiesz, jak jestmnóstwo wartych zobaczenia miejsc do zwiedzenia? Bez wątpienia nie masz pojęcia, w jaki sposób w Polsce jest mnóstwo do zobaczenia.

Miałeś pojęcie o Pojezierzu Wielkopolskim? To region ponad tysiąca jezior, w pobliżu których najbardziej znanym jest jezioro (polecam czarter jachtów) Gopło. Prawdopodobnie masz w pamięci je z legendy o Królu Popielu zjedzonym przez myszy? Chociaż nie nie z każdym jednym wiążą się legendy, to tak naprawdę z każdego blisko jest do innego ciekawego miejsca. W ten sposób więc istnieje wspaniała szansa,by scalić odpoczynek ze zwiedzaniem unikalnych zamków i pałaców. Poza Gopłem, powinniśmy zobaczyć na przykład Jezioro Bnińskie, a takżeJezioro Świniarskie, niedaleko niego znajduje się dawna stolica Polski, czyli Gniezno.

Morze Bałtyckie, plaża

Autor: www.sxc.hu
Źródło: www.sxc.hu

Co możemy robić w Łebie, jak sezon plażowy jeszcze się nie zaczął? Robić możemy dużo, bo przecież sama Łeba, jak i jej okolice gwarantują mnóstwo rozmaitych atrakcji. Zlokalizowane na zachodzie miasta jezioro Łebsko a także na wschodzie jezioro Sarbsko zapewnią multum wrażeń miłośnikom wody. równocześnieSłowiński Park Narodowy, znany ze swoich wędrujących wydm, zachwyci entuzjastów długich spacerów i przyrody. Co więcej, w okolicy odnaleźć można teżnajwiększy w naszym kraju park z dinozaurami, który będzie z pewnością wspaniałą atrakcją dla dzieci.

Należy również napomknąć o Dolnym Śląsku, a szczególnie o Górach Stołowych. Czy wiesz, że są one jednymi z niewielu przykładów takich gór na Starym Kontynencie, zaś ich geneza jest podobne do genezy znanej Góry Stołowej, jaka jest symbolem Kapsztadu w RPA. Wybierając się na wycieczkę w tamte rejony, mamy szansę zobaczyć fantastyczne formacje skalne zrobione na przestrzeni wieków, a takżeciekawe, chronione gatunki fauny i flory.