Wszyscy kochamy wakacyjny urlop, zwłaszcza kiedy roztacza się przed nami wizja wycieczki do innego kraju. Tylko w którą stronę świata wyruszyć? Już wiele lat temu Polacy obdarzyli wielką miłością Grecję. Najczęściej odwiedzane regiony w tej historycznej krainie to Kreta, Rodos i Zakynthos. Grecja to wspaniałe miejsce na wakacje zarówno dla rodzin z dziećmi, jak i dla osób starszych. Grecja, słonecznie i pachnąco zaprasza każdego i nie ma tu szansy na nudę!

Grecja

Autor: Les Chatfield
Źródło: http://www.flickr.com
Palmę pierwszeństwa wśród wakacyjnych wojaży stracił Egipt, który jest obecnie na drugim, najchętniej wybieranym miejscem wypoczynku.

Zainteresował Cię nasz wpis? Zachęcamy Cię zatem dalej – do naszej kolejnej witryny. Tam czekają na Ciebie zajmujące wątki.

Miejsce naszych marzeń i snów, które przypomina bajkową scenerię? To oczywiście Barcelona.

Odnajdziemy tam zakątki, w których można się absolutnie zakochać spędzając niepowtarzalne godziny. Zabytki i niezwykła, oryginalna architektura oczaruje nas na długi czas (czytaj więcej). Hiszpania to także cudowne, zadbane, szerokie, piaszczyste plaże, ciągnące się kilometrami trotuary ,a w szczególności: ludzie. To dzięki nim przechadzając się ulicami tego gorącego kraju nasza twarz nie jest pozbawiona uśmiechu.

Wspaniałe wybrzeża np. Costa Brava czy Costa del Sol to zapierające dech w piersiach widoki oraz gwarancja niezapomnianych wrażeń.

bazarek w Egipcie

Autor: Jorge Láscar
Źródło: http://www.flickr.com

Kto choć jeden raz miał okazję odwiedzić Wyspy Kanaryjskie, dowiedział się, jak to się stało, że Platon nadał im imię Wysp Szczęścia… Łagodny, wiosenno-letni klimat, urocze piaszczyste brzegi…

W samym środku wyspy wyrasta nam przed oczyma główna atrakcja Teneryfy – wulkan Teide. Za pomocą kolejki linowej, możemy wjechać na sam szczyt prawie najwyższego wzniesienia w Hiszpanii . Wspaniałą rozrywką dla turystów są odwiedziny w niedaleko położonym parku zoobotanicznym Loro Park. Zebrano tam gigantyczną ilość zwierząt z kilku kontynentów, w tym najbardziej odległych: Antarktydy czy Australii. Nasi milusińscy będą pod wielkim wrażeniem!

Dzisiaj pojęcie tanie latanie nie jest fikcją. Musimy jedynie przeznaczyć trochę czasu na wyszukanie odpowiedniej oferty wakacyjnej, a przekonamy się, że wakacje za granicą nie muszą kosztować wiele więcej od tych nad w Sopocie. Rezerwacja biletów w sieci, to dziś standard. Wystarczy tylko wpisać w wyszukiwarce frazę np.: tanie latanie, a szybciej niż sądzimy znajdziemy się na piaszczystej plaży Costa del Sol.