plaża

warning: Creating default object from empty value in /var/www/vhost/nitrox.com.pl/modules/taxonomy/taxonomy.pages.inc on line 33.

Ciekawe miejsca i atrakcje w Kołobrzegu, rola tego miasta na mapie polskich uzdrowisk.

Kołobrzeg
Autor: zeesenboot
Źródło: http://www.flickr.com
Kołobrzeg jest jednym z najpopularniejszych turystycznych miejscowości nad polskim morzem. Co roku przybywają do niego setki tysięcy wczasowiczów, szczególnie w okresie lata miejscowość ta, podobnie jak inne z tego rejonu, na znacznie większą ilość turystów niż mieszkańców. Do Kołobrzegu ludzie przyjeżdżają przede wszystkim dla piaszczystych plaż i morza, tak naprawdę warunki do aktywnego wypoczynku są tam naprawę wyśmienite.

Czy warto spędzić wakacje w Grzybowie? Jakie atrakcje tam możemy spotkać? Co warto wiedzieć?

hotel
Autor: John Hickey-Fry
Źródło: http://www.flickr.com
Grzybowo jest miejscowością letniskową, która zlokalizowana jest blisko morza, około trzystu metrów od jego brzegu, blisko drogi z Kołobrzegu do Mrzeżyna. Lokalizacja tej miejscowości jest bardzo interesująca, bo to teren tzw. depresji grzybowskiej. Morze Bałtyckie w tym obszarze tworzy akwen który nazywamy Zatoką Grzybowską. Posiada ona około siedmiu kilometrów długości, zaś głębokość wcięcia w ląd to 800 metrów.

Ustronie Morskie kwatery lub pobyt w hotelu na wybrzeżu

morze bałtyckie
Autor: Jörg Schubert
Źródło: http://www.flickr.com
Cudze chwalicie, swego nie znacie, to powiedzenie naszego wieszcza doskonale odzwierciedla mentalność Polaków. Przeważnie narzekamy, że Bałtyk chłodny i drogi, a aura kapryśna. Jednak kiedy zaczynają się wakacje, okazuje się, że cała Polska tłumnie zjeżdża na wybrzeże, by cieszyć się pięknymi plażami, których w Polsce nie brak. Nigdy nie ma gwarancji, że przebywając nad naszym morzem dwa tygodnie, natrafimy na dłuższy czas słonecznej i upalnej aury.

W jaki sposób dobrze odpocząć w czasie urlopu?

hotel
Autor: Sean MacEntee
Źródło: http://www.flickr.com
Wakacje coraz to bliżej. Prawdopodobnie już nie możesz się doczekać zaprojektowanego urlopu. Uniwersalnego sposobu na efektywny odpoczynek nie ma - od leniwego wylegiwania się na plaży, poprzez wyjazd dopasowany do potrzeb maluchów, po aktywny wypoczynek wypełniony zwiedzaniem, górskimi wyprawami jak też praktykowaniem sportów. Jednak ażeby dobrze wypocząć wcale nie potrzebujesz przeciążonego programu i tysiąca atrakcji. Wprost na odwrót.

Marzysz o egzotycznych wycieczkach? Wszystko jest możliwe, biura podróży oferują coraz ciekawsze wyjazdy do dalekich rejonów świata

samolot na lotnisku
Autor: ERIC SALARD
Źródło: http://www.flickr.com
Zagraniczne urlopy zapewniają doskonała okazję, by poznać obcą kulturę, zetknąć się z przedstawicielami obcych narodowości, posmakować niezwykłych smakołyków i zobaczyć wspaniałe miejsca. Pośród Polaków wzięciem cieszą się wycieczki do Europy, nasi rodacy chętnie decydują się też na urlop nad Morzem Śródziemnym, w Chorwacji bądź Turcji.

Co zwiedzić w Polsce?

Morze, Mielno
Autor: powazny
Źródło: http://www.flickr.com
Zastanawiając się nad wyborem miasta do spędzenia wakacji, niekoniecznie musi się od razu decydować na drogie miejsce za granicą. Najlepsze wakacje można spędzić również w kraju. Polska oferuje tak dużo uroczych miasteczek, że objechanie ich wszystkich może zająć naprawdę wiele czasu.
Syndicate content