plaża

warning: Creating default object from empty value in /var/www/vhost/nitrox.com.pl/modules/taxonomy/taxonomy.pages.inc on line 33.

Ciekawe miejsca i atrakcje w Kołobrzegu, rola tego miasta na mapie polskich uzdrowisk.

Kołobrzeg
Autor: zeesenboot
Źródło: http://www.flickr.com
Kołobrzeg to jedno z najbardziej znanych miejscowości wypoczynkowych nad polskim morzem. Każdego lata przybywają do niego setki tysięcy wczasowiczów, zwłaszcza w sezonie letnim miejscowość ta, podobnie jak inne z tego rejonu, na dużo więcej odwiedzających niż mieszkańców. Do Kołobrzegu ludzie przyjeżdżają przede wszystkim dla piaszczystych plaż i morza, generalnie warunki na aktywne spędzenie czasu są tam rzeczywiście dobre.

Czy warto spędzić wakacje w Grzybowie? Jakie atrakcje tam możemy spotkać? Co warto wiedzieć?

hotel
Autor: John Hickey-Fry
Źródło: http://www.flickr.com
Grzybowo jest miejscowością letniskową, która położona jest w bezpośrednim sąsiedztwie morza, około trzystu metrów od jego brzegu, blisko drogi z Kołobrzegu do Mrzeżyna. Lokalizacja Grzybowa jest bardzo ciekawa, bo to teren tzw. depresji grzybowskiej. Morze Bałtyckie w tych okolicach tworzy akwen zwany Zatoką Grzybowską. Ma ona około 7 kilometrów długości, natomiast głębokość wcięcia w ląd to osiemset metrów.

Ustronie Morskie kwatery lub pobyt w hotelu na wybrzeżu

morze bałtyckie
Autor: Jörg Schubert
Źródło: http://www.flickr.com
Obce sławicie, swego nie znacie, to stwierdzenie naszego wieszcza bardzo dobrze odzwierciedla mentalność Polaków. Zwykle narzekamy, że Bałtyk chłodny i drogi, a aura kapryśna. Natomiast gdy rozpoczynają się wakacje, okazuje się, że cała Polska tłumnie przyjeżdża na wybrzeże, żeby rozkoszować się ładnymi plażami, jakich w Kraju nie brakuje. Nigdy nie ma gwarancji, że przebywając nad wybrzeżu dwa tygodnie, natrafimy na dłuższy czas słonecznej i upalnej aury.

W jaki sposób dobrze odpocząć w czasie urlopu?

hotel
Autor: Sean MacEntee
Źródło: http://www.flickr.com
Wakacje coraz to bliżej. Zapewne już nie możesz się doczekać zaplanowanego urlopu. Uniwersalnej metody na efektywny relaks nie ma - od leniwego wylegiwania się na plaży, przez wyjazd dopasowany do potrzeb dzieci, po aktywny wypoczynek wypełniony zwiedzaniem, górskimi wyprawami i uprawianiem sportów. Jednak aby dobrze wypocząć wcale nie potrzebujesz przeładowanego programu jak też miliona atrakcji. Wprost na odwrót.

Marzysz o egzotycznych wycieczkach? Wszystko jest możliwe, biura podróży oferują coraz ciekawsze wyjazdy do dalekich rejonów świata

samolot na lotnisku
Autor: ERIC SALARD
Źródło: http://www.flickr.com
Zagraniczne urlopy stwarzają doskonała sposobność, aby poznawać nieznaną kulturę, zapoznać się z przedstawicielami innych narodowości, zasmakować egzotycznych smakołyków i zobaczyć wspaniałe miejsca. Wśród naszych rodaków zainteresowaniem cieszą się wycieczki po Europie, nasi rodacy chętnie decydują się także na wakacje nad Morzem Śródziemnym, w Chorwacji czy Turcji.

Co zwiedzić w Polsce?

Morze, Mielno
Autor: powazny
Źródło: http://www.flickr.com
Zastanawiając się nad wyborem miasta do spędzenia wakacji, niekoniecznie musi się od razu decydować na drogie miejsce za granicą. Najlepsze wakacje można spędzić również w kraju. Polska oferuje tak dużo uroczych miasteczek, że objechanie ich wszystkich może zająć naprawdę wiele czasu.
Syndicate content