pracodawca

warning: Creating default object from empty value in /var/www/vhost/nitrox.com.pl/modules/taxonomy/taxonomy.pages.inc on line 33.

Zobowiązania właściciela firmy wobec urzędów

podatki
Źródło: flickr.com
Każdy podmiot gospodarczy który sprzedaje dowolne usługi albo artykuły powinien opłacać podatek VAT. Wszystkim wiadomo, iż jest to jeden z bardzo skutecznych podatków jakie można płacić. Przynależy do podgrupy podatków pośrednich, czyli takich, które nie są płacone w odpowiednim urzędzie skarbowym lecz w cenie kupowanego produktu albo usługi. Jednym słowem, przedsiębiorcy wliczają ten podatek w koszt sprzedawanego artykułu. I na tym dokładnie polega jego moc - bardzo łatwo będzie stwierdzić ile tego podatku musimy uiścić.

Regulamin sklepu internetowego – co powinien o nim wiedzieć każdy szef takiej działalności

komputer
Autor: Serge Kij
Źródło: http://www.flickr.com
Nie każdy jest stworzony do pracy pod dyktando. Wielu ludziom ciężko jest się podporządkować poleceniom prezesa, toteż decydują się założyć własny biznes. Niestety nie wszystko wygląda tak różowo, jakby się z początku wydawało. Każda działalność potrzebuje trzymania się określonych reguł, tak samo jest w przypadku, gdy chcielibyśmy prowadzić sklep w sieci. Tutaj jedną z zasadniczych kwestii jest regulamin sklepu internetowego.

W jaki sposób dostać pracę, na której nam zależy? Jakiego typu czynności można podjąć, by zwiększyć nasze szanse?

oferta pracy
Autor: Daniel Lobo
Źródło: http://www.flickr.com
Czy prosto jest dostać pracę? Tego rodzaju pytanie pojawia się dość często, tym bardziej jak sami jej szukamy. W tej sytuacji, jak trwa to za długo uważamy, iż swego rodzaju zły omen wisi nad nami oraz nie da się tak normalnie, bez znajomości, znaleźć pracy. W innym wypadku, kiedy szybko ją dostajemy mówimy, że wcale nie jest tak źle, wystarczy trochę wysiłku i na pewno każdemu się uda. Tymczasem jest z tym różnie, a to czy dostaniemy pracę jest zależne od różnych czynników.

Jakie są sposoby, żeby obniżyć koszty prowadzenia firmy?

pracownik
Autor: efile dotcom
Źródło: http://www.flickr.com
Każda firma próbuje zmniejszać koszty prowadzenia swojego biznesu. To konieczne, aby poradzić sobie na stale zmieniającym się rynku.

Jak się pracuje w branży IT?

konferencja na temat inwestycji
Autor: Startup Mena
Źródło: http://www.flickr.com
Kontrakty w IT zdobywają w naszym kraju coraz to większe grono zwolenników. Większe płace, elastyczność pracy i możliwość wyboru techniki sprawiają, iż młodzi programiści i testerzy coraz chętniej zakładają jednoosobowe firmy i wykonują swoją pracę na zasadzie usługi.
Syndicate content