budżet

warning: Creating default object from empty value in /var/www/vhost/nitrox.com.pl/modules/taxonomy/taxonomy.pages.inc on line 33.

Wyjazd wakacyjny – jaki kierunek obrać oraz w jaki sposób zorganizować naprawdę interesującą wycieczkę?

Dominikana
Autor: Jorge from Brazil
Źródło: http://www.flickr.com
Wielu Polaków z niecierpliwością oczekuje na wakacje, które dzisiaj bardzo często są organizowane nie tylko latem, ponieważ szeroki wachlarz wyjazdów zagranicznych powoduje, że można wyjechać do gorących krajów nawet gdy w Polsce w tym momencie panują mrozy. Jaki kierunek wyjazdu wakacyjnego wskazane jest współcześnie wybrać?

W jaki sposób dbać o ochronę firmowych finansów

Finanse
Źródło: http://pixabay.com
Fachowcy mówią, że kryzys ekonomiczny już się wygasza. Nie oznacza to jednak, że dzisiejsza sytuacja w państwie jest dla firm dobra. Ciągle wiele firm plajtuje, wielki odsetek firm wpada w problemy z płynnością. Jedno jest pewne – przedsiębiorstwa potrzebują mądrej polityki księgowej.

W jaki sposób zatroszczyć się o poprawność dokumentacji? Sprawozdania finansowe i odprowadzanie podatków - co zrobić, aby nie narazić firmy na ewentualne nieporozumienia?

pieniądze
Autor: superscheeli
Źródło: http://www.flickr.com
Niezbędne formalności niewątpliwie wymagają od nas potężnej cierpliwości, gdyż stanie przy poszczególnych ‘okienkach’ może pochłonąć sporo cennego czasu. Chociaż razem z postępem technologii uzyskaliśmy dostęp do oprogramowań, pozwalających na zarządzanie dokumentami drogą elektroniczną, mnóstwo osób nadal stara się odkładać wszystkie formalności na ostatnią chwilę.

Podatki w samorządzie - jak je płacić?

monety i banknot Euro
Autor: blu-news.org
Źródło: http://www.flickr.com
Nie ma jednobrzmiącej zgodnej z prawem definicji lokalnego podatku. Podatki jak też opłaty kwalifikowane przez ustawodawcę do kategorii podatków lokalnych zostały co prawda enumeratywnie wyliczone w rozporządzeniu o podatkach i opłatach lokalnych, jednakże na liście tej nie znajdują się inne świadczenia podatkowe, jakie posiadają cechy lokalnych podatków, ale uregulowane zostały w dalszych ustawach.
Syndicate content