budżet

warning: Creating default object from empty value in /var/www/vhost/nitrox.com.pl/modules/taxonomy/taxonomy.pages.inc on line 33.

Wyjazd wakacyjny – jaki kierunek obrać oraz w jaki sposób zorganizować naprawdę interesującą wycieczkę?

Dominikana
Autor: Jorge from Brazil
Źródło: http://www.flickr.com
Wielu Polaków z niecierpliwością oczekuje na wakacje, które współcześnie bardzo często są organizowane nie tylko latem, jako że różnorodny wachlarz wycieczek zagranicznych powoduje, że można wyjechać do gorących krajów nawet jeżeli w Polsce w tym momencie panują mrozy. Jaki kierunek wyjazdu wypoczynkowego dobrze jest dzisiaj wybrać?

W jaki sposób dbać o ochronę firmowych finansów

Finanse
Źródło: http://pixabay.com
Wszystko wskazuje na to, że kryzys ekonomiczny powoli wygasa. Nie znaczy to jednak, że dzisiejsza sytuacja w Polsce jest dla firm korzystna. Wciąż mnóstwo działalności plajtuje, wielki odsetek firm wpada w problemy finansowe. Jedno wiemy na pewno – biznesy wymagają mądrej polityki budżetowej.

W jaki sposób zatroszczyć się o poprawność dokumentacji? Sprawozdania finansowe i odprowadzanie podatków - co zrobić, aby nie narazić firmy na ewentualne nieporozumienia?

pieniądze
Autor: superscheeli
Źródło: http://www.flickr.com
Niezbędne formalności bez wątpienia wymagają od nas potężnej cierpliwości, gdyż stanie przy poszczególnych ‘okienkach’ potrafi pochłonąć mnóstwo cennego czasu. Chociaż razem z postępem technologii uzyskaliśmy dostęp do programów, umożliwiających zarządzanie formalnościami drogą elektroniczną, sporo osób nadal stara się odkładać niezbędne formalności na ostatnią chwilę.

Podatki w samorządzie - jak je płacić?

monety i banknot Euro
Autor: blu-news.org
Źródło: http://www.flickr.com
Brak jest jednobrzmiącej zgodnej z prawem definicji podatku lokalnego. Podatki a także opłaty kwalifikowane przez ustawodawcę do kategorii lokalnych podatków zostały wprawdzie enumeratywnie wyliczone w ustawie o daninach oraz opłatach lokalnych, jednak na liście owej nie znajdują się inne świadczenia podatkowe, jakie mają cechy lokalnych podatków, ale uregulowane są w dalszych ustawach.
Syndicate content