Rachunkowość

warning: Creating default object from empty value in /var/www/vhost/nitrox.com.pl/modules/taxonomy/taxonomy.pages.inc on line 33.

Jak sprawnie rozliczyć się ze skarbówką

Księgowość
Autor: sanchezcl
Źródło: http://www.sxc.hu
Pod koniec roku wszyscy zaczynają rozmyślać o tym, że trzeba będzie rozliczyć swoje przychody w urzędzie skarbowym. Niektórzy z nas czynią to na własną rękę, przy pomocy specjalnej aplikacji upraszczającej wypełnienie zeznania. Pozostali (ja też), wolą powierzyć to zadanie fachowcom. Z tej przyczyny co roku w styczniu korzystając z komputera wpisują w przeglądarkę hasło: usługi księgowe. Mamy wtenczas pewność, iż zeznanie skarbowe będzie poprawnie wykonane, i szybko otrzymamy należny zwrot podatków.

Kompleksowe usługi księgowe - związane z dokumentacją księgową, a często także ze sprawami kadrowymi

finanse
Prowadzenie spraw księgowych nie jest prostym zadaniem, zwłaszcza dla osób, które nie miały nigdy styczności z tego rodzaju zagadnieniami. Osoby zakładające pierwszą firmę, obawiają się prowadzenia rozliczeń, kontaktów z Urzędem Skarbowym czy Zakładem Ubezpieczeń Społecznych. W takim wypadku najlepiej skorzystać z pomocy biura księgowego.

Jakim sposobem rozliczać PIT, szybko i efektywnie?

rozliczanie podatków
Autor: reynermedia
Źródło: http://www.flickr.com
Raz do roku, dużo osób posiadających pracę zarobkową w Polsce, musi zdać relację z dochodu. Zazwyczaj nie jest to za bardzo skomplikowane - nierzadko rozliczenie pit rozchodzi się o jeden dochód. Lecz niektórzy posiadają wiele źródeł zarobku, które powinni opodatkować, jest to działanie na tyle skomplikowane, że z pomocą może przybyć wyłącznie fachowiec lub portal podatkowy. Która z tych alternatyw jest skuteczniejsza?
Syndicate content