Księgowość

warning: Creating default object from empty value in /var/www/vhost/nitrox.com.pl/modules/taxonomy/taxonomy.pages.inc on line 33.

Jak sprawnie rozliczyć się ze skarbówką

Księgowość
Autor: sanchezcl
Źródło: http://www.sxc.hu
Pod koniec roku wszyscy zaczynają rozmyślać o tym, że będzie trzeba rozliczyć swe przychody w urzędzie skarbowym. Poniektórzy z nas robią to na własną rękę, przy pomocy specjalnego programu ułatwiającego wypełnienie druku. Pozostali (ja też), wolą zlecić to zadanie zawodowcom. Z tego powodu co roku w styczniu używając laptopa wbijają w wyszukiwarkę frazę: usługi księgowe. Mamy wtedy pewność, że zeznanie podatkowe będzie należycie wykonane, i szybko otrzymamy należny zwrot podatków.

W jaki sposób znaleźć sprawdzonego rachunkowego?

faktura
Autor: Daniel X. O'Neil
Źródło: http://www.flickr.com
O sprawdzonego księgowego nie jest prosto. Winien być to ktoś uczciwy, skrupulatny, wykształcony, a przy tym wszystkim zaangażowany i chętny do pracy. Ważne, ażeby lubił to, co robi jak też stale poszerzał horyzonty, obserwując nowinki i szkoląc się.

Rozpoznanie faktur to ciekawa oferta dla firm rachunkowych

faktura
Autor: Daniel X. O'Neil
Źródło: http://www.flickr.com
Czy przy fakturach wykonujemy wciąż te same czynności?

Jeżeli działaliśmy w księgowości, to nie zdziwi nas informacja, że przy fakturach robimy sporo takich samych, dodatkowo jeszcze nużących działań, które powodują, że wydajność jest tragiczna, a o popełnienie błędu wcale nie będzie trudno.

System do fakturowania ochrania przed zrobieniem błędów

finanse
Księgowość to jeden z tych działów w każdym zakładzie, gdzie wszystko powinno się dokładnie pokrywać, a każde rozliczenie musi okazać się przygotowane co do grosza. Dlatego księgowi tak skrupulatnie wszystko przygotowują, liczą, jak również sprawdzają czy wszystkie faktury są im dostarczone.

Karierę w finansach może zrobić jedynie ten, kto bywa cierpliwy, zaangażowany i jest w stanie dogadać się z każdym klientem

Rachunki
Autor: Steven Depolo
Źródło: http://www.flickr.com
Praca na liczbach bywa wbrew pozorom zarezerwowana jedynie dla wybrańców. A predyspozycje do tego rodzaju działań matematycznych bądź logicznych bywają obligatoryjne dla wszystkich tych, którzy marzą o tym, aby zrobić błyskawiczną karierę w bankowości. Przywykło się sądzić, że Polacy to bardziej humaniści niż matematycy, ale ten fakt jeszcze nikogo nie zwolnił z konieczności poznania wszystkich najistotniejszych obliczeń, które przecież są przydatne także w tym powszednim życiu.

Na co zwracać uwagę wybierając biuro rachunkowe?

agencja
Autor: Rod Raglin
Źródło: http://www.flickr.com
Decyzja o doborze biura rachunkowego wiąże biznesowych partnerów na długo, stąd istotne jest, by wybór był gruntownie przemyślany.


Zakres prac rachunkowych świadczonych przez biura rachunkowe jest zwykle podobny, bo wynika on z wymogów prawa: jest nim rachunkowość podatkowa oraz obsługa kadrowo-płacowa.

Niezależny doradca finansowy w twojej firmie – zbędny dodatkowy wydatek czy też może bezcenna pomoc?

Finanse
Masz własną działalność? Ostatnimi czasy coraz szybciej się ona rozrasta? Z pewnością jest to świetna informacja. Z drugiej jednakże strony pojawia się jednocześnie coraz więcej różnych skomplikowanych kwestii, z jakimi powinieneś sobie radzić. Dokumenty, papirologia, rachunki firmowe - to wszystko potrafi niejednego zniechęcić. Na pewno nieraz przesiadywałeś nad papierami tak długo, że zastawała cię noc, a końca ciągle nie było widać. A kiedy już skończyłeś, i tak jedynie przyśniła ci się nadwyżka finansowa, na którą przeznaczyłeś mnóstwo czasu.

Prowadzenie działalności z małymi kosztami - praktyczne porady

dwoje ludzi na korytarzu
Autor: Dell Inc.
Źródło: http://www.flickr.com
W XXI wieku bardzo wielu właścicieli poszukuje oszczędności gdzie może. Niestety zwykle kończy się to jeszcze większymi kosztami, a budżet nie jest workiem bez dna. Zanim jednak wybierzemy nazwę firmy i pójdziemy do urzędu, spójrzmy jakie mamy formy prawne prowadzenia działalności gospodarczej w Polsce. Czy poradzimy sobie z finansami?
Syndicate content