podatki

warning: Creating default object from empty value in /var/www/vhost/nitrox.com.pl/modules/taxonomy/taxonomy.pages.inc on line 33.

Biuro Income - fachowe biuro rachunkowe w Bytomiu

outsourcing rachunkowości
Autor: John Davis
Źródło: http://www.flickr.com
Spora grupa przedsiębiorców, zarówno początkujących jaki i posiadających kilkuletnie doświadczenie w zarządzaniu firmą, rozważa czy warto korzystać z usług zapewnianych przez biuro rachunkowe.

Biuro obsługi księgowej - nowoczesne biuro rachunkowe na Pomorzu

księgowa podczas pracy
Autor: NATO E-3A Component
Źródło: http://www.flickr.com
Wielu przedsiębiorców, zarówno tych zaczynających działalność jaki i posiadających kilkuletnie doświadczenie w prowadzeniu firmy, rozważa czy opłaca się korzystać z usług zapewnianych przez biuro rachunkowe.

Jakimi metodami właściciele firm mogą zapewnić sobie należytą obsługę pod względem księgowości.

metafora poszukiwania pieniędzy
Autor: Global Panorama
Źródło: http://www.flickr.com
Każdy, nawet najmniejszy właściciel firmy płacić musi podatki, a w tym celu niezbędne jest odpowiednie rozliczenie rozchodów i przychodów. W prostych przypadkach można to wręcz zrobić samemu, zwłaszcza jeśli się nie zatrudnia żadnych pracowników i wystawia kilka faktur miesięcznie.

W jaki sposób bezproblemowo złożyć deklarację PIT

pit 2015
Autor: Chris Potter
Źródło: http://www.flickr.com
Składanie deklaracji podatkowej często odkładamy na ostatnia chwilę. Nie tylko z powodu podejrzeń, że ponownie będziemy musieli oddać „coś” urzędowi skarbowemu, lecz z powodu cierpienia, które powoduje u nas wypełnienie wszelkich formularzy i doręczenie ich do urzędników.

Jak szybko rozliczyć pit 36?

rozliczenia PIT
Autor: Lucas Hayas
Źródło: http://www.flickr.com
PIT-36 składają osoby, które przynajmniej część dochodów dostawały bez pośrednictwa płatnika. Są to więc jednostki, które samodzielnie muszą obliczyć zaliczkę na podatek, jaką następnie muszą w dobrym terminie wpłacić do danego urzędu skarbowego. Samodzielne rozliczenie pit 36 zdoła być dla wielu osób kłopotliwe, szczególnie jeżeli nie czujemy się za pewnie w kwestiach podatkowych. Jednakże istnieje sposób, by bez trudu i błyskawicznie rozliczyć swój PIT.

Czy przesyłamy pity roczne przez internet?

narzędzia
Źródło: http://pixabay.com
Każdy z nas raz w roku musi przedłożyć zestawienie własnych zarobków, tak żeby można było sprawdzić czy wszelkie podatki zostały właściwie wpłacone i czy od czasu do czasu nie należy nam się zwrot jakiejś ich części.

Usługi fiskalne jako pomoc w wyraźnym funkcjonowaniu przedsiębiorstw

Taksa istniejeobligatoryjne oznaczanie monetarne pobierane dzięki stosunek publicznoprawny kraju, zakładu pracy samorządu obszarowego bez praktycznego,bezpośredniego świadczeniawzajemnego. Zgromadzone podatki
egzystują używane na wymogi
dokonań zadańglobalnych.

Podatki w samorządzie - jak je płacić?

monety i banknot Euro
Autor: blu-news.org
Źródło: http://www.flickr.com
Nie ma jednobrzmiącej legalnej definicji podatku lokalnego. Podatki oraz opłaty kwalifikowane przez ustawodawcę do kategorii lokalnych podatków zostały wprawdzie enumeratywnie wyliczone w ustawie o podatkach i opłatach lokalnych, jednak na liście tej nie znajdują się inne świadczenia podatkowe, które posiadają cechy podatków lokalnych, ale uregulowane zostały w dalszych ustawach.
Syndicate content