obowiązek

warning: Creating default object from empty value in /var/www/vhost/nitrox.com.pl/modules/taxonomy/taxonomy.pages.inc on line 33.

Jakiego rodzaju dokumenty są niezbędne przy otwieraniu własnej fundacji i kto mógłby to zrobić?

fundacja
Autor: Presidencia de la República Mexicana
Źródło: http://www.flickr.com
Obecnie każdy z nas posiada okazję niesienia pomocy innym osobom w bardzo wygodny sposób. Mogą to zrobić bezpośrednio lub korzystając z pośrednictwa tak zwanej instytucji pożytku publicznego.

W jaki sposób rozliczyć pit 11? Co może być tutaj naprawdę pomocne? O czym koniecznie pamiętać?

Agent
Autor: Andres Rodriguez
Źródło: http://www.flickr.com
Pit 11 jest informacją o zarobkach i wszystkich zaliczkach na podatek dochodowy, musi być ona sporządzona przez płatnika oraz wysłana podatnikowi, jak również urzędom skarbowym właściwym dla takich podatników z terminem końca lutego następnego roku podatkowego.


Firmy zatrudniające ludzi, które są odpowiedzialne za pit za 2016 powinny korzystać z formularza pit 11 z numerem 23, jaki wystawia się względem przychodów i dochodów otrzymanych od dnia 1 stycznia 2016.

Podstawowe informacje o tym, w jaki sposób policzyć zeznanie podatkowe.

podatek
Autor: GotCredit
Źródło: http://www.flickr.com
Jednym z podstawowych obowiązków wszystkich podatników jest zapłacenie podatku od uzyskanych dochodów. W Polsce wszystko to się odbywa po skończeniu roku podatkowego, a wszystko jest określone w odpowiednich przepisach. Przez cały rok pracy pracownicy płacą zaliczki na podatek dochodowy. Później w styczniu i lutym następnego roku dostać oni powinni od swoich pracodawców rozliczenie wszystkich uzyskanych dochodów i zaliczek.
Syndicate content