Najlepsze lokaty

Ranking lokat powstał po to by pomóc wybrać kontrahentowi najlepszą lokatę, dopasowaną do jego potrzeb. Nie nie ma bowiem jednej uniwersalnej lokaty, podobnie jak nie znajdziemy najlepszego komputera, telewizora czy mieszkania które zadowoliło by wszystkich. Ludzie Wybierają różne produkty oszczędnościowe, ponieważ każdy z nas jest inny, ma odmienną sytuację finansową oraz własne cele związane z oszczędzaniem.

finanse

Autor: Allan Ajifo
Źródło: http://www.flickr.com
Większość osób w naszym kraju oszczędza w perspektywie krótkoterminowej, np. na zakup mebli do mieszkania, na wakacje, auto lub na drobne przyjemności – w takim razie wybór lokaty krótkoterminowej to logiczne rozwiązanie. Z drugiej jednak strony, wśród oszczędzających nie brakuje tych, którzy odkładają pieniądze z myślą o emeryturze lub o przyszłości swoich pociech – takie osoby częściej oszczędzają długoterminowo.

Wrzesień kojarzy się z początkiem roku szkolnego. To w tym miesiącu podopieczni rozpoczynają naukę j.polskiego, matematyki czy biologii. Warto do tych wszystkich szkolnych przedmiotów dodać jeszcze naukę oszczędzania. Na rynku bankowym wrzesień to kolejny miesiąc, w którym oprocentowanie bankowe nie zachwyca. Lokaty i konta oszczędnościowe nie dają tyle zarobić jak w tamtym roku czy 2 lata temu. Część osób zdecydowała się wycofać środki z banków i przenieść je inwestując w fundusze albo nabywając obligacje Skarbu Państwa. Jednak, jak pokazują dane opublikowane przez Narodowy Bank Polski, większość Polaków lokuje swoje oszczędności na krótkoterminowych lokatach oraz na rachunkach oszczędnościowych.

finanse
Zarówno lokaty o krótkich terminach zapadalności, jak i konta oszczędnościowe mają ogromną zaletę, która jest niebywale ważna w dzisiejszej sytuacji na rynku. Chodzi oczywiście o niezamrażanie swoich funduszy na długi okres. Banki w przypadku tych produktów, umożliwiają zwykle wypłatę pieniędzy bez utraty zgromadzonych odsetek. Umożliwia to przenoszenie środków na nowe, coraz rentowniejsze produkty proponowane przez polskie banki. Rankingi ofert opracowywane są na podstawie ofert produktów finansowych dostępnych w chwili obecnej na polskim rynku.Główną cechą ofert, która decyduje o kolejności w zestawieniu jest oczywiście oprocentowanie, które w głównej mierze wpływa na potencjalny zysk.

Ranking lokat przedstawia najbardziej opłacalne lokaty terminowe dostępne na rynku. Lokaty zestawione są z minimalną kwotą, którą trzeba zainwestować oraz czasem trwania. Jedynym kryterium decyzyjnym do ustalenia pozycji jest oprocentowanie lokaty – sprawdź ranking lokat. Ranking lokat tworzony jest zazwyczaj na podstawie materiałów publikowanych przez banki na stronach internetowych.www.kancelaria-cpr.pl/ adwokat prawo rodzinneOprocentowanie przedstawione jest w ujęciu rocznym, przed podatkiem Belki.