Czy każdy z nas może próbować gry na giełdzie? Jak najbardziej, powinniśmy jednak poznać pewne podstawy

Każdy z nas, jak posiada trochę oszczędności na koncie jest w stanie spróbować swoich sił na giełdzie. Jak jednak zrobić pierwsze kroki i mieć pewne szanse na końcowy sukces? O jakich kwestiach należy pamiętać?

Początkowo trzeba wybrać biuro maklerskie i założyć rachunek inwestycyjny. Dzięki takiemu działaniu można dokonywać kupna i sprzedaży akcji, na przykład akcje pge. Możemy tego dokonywa w oddziale wybranego biura, lecz również online. Ta druga opcja, chociaż na pewno bardziej komfortowa, zajmuje jednakowoż większą ilość czasu. Trzeba bowiem czekać na odesłanie kompletu dokumentów i uwierzytelnienie umowy. By otworzyć rachunek klient jak rozpoznać tajemniczego klienta potrzebuje tylko numeru dowodu osobistego i numeru NIP.

finanse

Autor: Kat R
Źródło: http://www.flickr.com

Przed zdecydowaniem o korzystaniu z usług konkretnego biura maklerskiego, powinniśmy dosyć uważnie poznać ofertę brokerów, którzy funkcjonują na rynku. Istotna jest nie tylko kwestia wysokości opłat za prowadzenie rachunku oraz prowizji za zleconą transakcję, lecz jednocześnie zaoferowanie klientom narzędzia, analizy oraz rekomendacje. Następnie powinniśmy wyszukać giełdowego pewniaka – dbaj o swoje finanse. Wybierając akcje spółek, w jakie pragniemy zainwestować dobrze przyjrzeć się bliżej tajnikom analizy technicznej oraz fundamentalnej. Jedna, oraz druga technika ma jeden cel, ażeby przewiedzieć przyszłe ceny akcji i zdefiniować najlepszy moment kupna albo sprzedaży papierów.kancelaria-cpr.pl/ adwokat prawo rodzinneMają one jednakże różne stosowanie zależnie od przyjętej strategii inwestycyjnej. Analiza techniczna, która bazuje na danych historycznych zmian cen akcji spółki, najbardziej właściwa jest dla graczy stawiających na inwestycje w niedługim horyzoncie czasowym. Analiza fundamentalna, która prognozuje ceny akcji w oparciu o wskaźniki makroekonomiczne, pozwala przewidzieć zachowanie akcji na dłużej.

Gdy już wyszukamy atrakcyjną spółkę, przykładowo akcje energa należy złożyć zlecenie nabycia akcji w biurze maklerskim. Możemy to zrobić online, telefonicznie lub osobiście w oddziale biura – . Zmawiając zlecenie kupna akcji, powinniśmy podać nazwę spółki i liczbę akcji, jakie pragniemy nabyć, termin realizacji zlecenia i cenę, po jakiej mamy w planach dokonać transakcji.