Wiele osób śni o tym, aby prowadzić własną spółkę, ale boją się o kwestie finansowe

Teraz mamy w kraju nad Wisłą taki okres, że trzeba pomyśleć o tym, czy nie należy zacząć swojego biznesu. Plusem wydaje się być to, że sami sobie wtedy jesteśmy szefem, jednakże minus jest w sprawach finansowych, ponieważ własna firma to duże ryzyko.
Jeśli mamy jakiś świetny pomysł na firmę i doprawdy wierzymy w to, że może nam się udać, a jedyną blokadą stanowią pieniądze, to powinniśmy pomyśleć czy dotacje nie byłyby dla nas idealnym kołem ratunkowym.

komputer - malunek

Autor: Medialab Katowice
Źródło: http://www.flickr.com
Jeśli chodzi o pomoc dla naszego interesu, to istnieje mnóstwo możliwości. Możemy starać się o dotacje z Brukseli albo z Urzędu Pracy. Wszystko zależy od tego czy przedstawiony przez nas biznes plan sawyer opracowanie strategii jest konkretny i czy naprawdę mamy sporą pewność, że się powiedzie. Łatwiej będzie nam dostać dotacje, jeśli wpasujemy się w wytyczne danego projektu. Może być to propozycja dla osób bez pracy i wówczas będziemy idealnie pasować do dyrektyw. Unia Europejska uwielbia także wspomagać aktywizację ludzi wykluczonych, czyli choćby osoby niepełnosprawne. Jeżeli więc jesteśmy taką osobą i planujemy mieć swoją firmę, to bez problemu powinniśmy dostać finansowe wsparcie na początek. Rzecz jasna, nie będą to kwoty, które będziemy mogli roztrwonić na prywatne cele. Gdy je dostaniemy, będziemy zobligowani wyłożyć je na komputery czy remont lokalu.

I najważniejsze – na każdą rzecz będziemy musieli mieć rachunki tak, by udowodnić na co poszły pieniądze. Unia lubi wspierać, ale tylko wtedy, gdy widzi pozytywne efekty.