Przykłady na potwierdzenie jakości danych produktów. Czym jest deklaracja zgodności? Co jest w stanie regulować SASO?

Producenci wprowadzający na rynek swoje artykuły, tak samo jak firmy świadczące swoje usługi są zmuszone w jakiś sposób potwierdzać jakość, którą sobą prezentują. Co może okazać się tutaj pomocne?

deklaracja zgodności we

Autor: Sideshow Bruce
Źródło: http://www.flickr.com
Firmy wypuszczające produkty na rynek mogą potwierdzić zgodność takiego wyrobu z rozporządzeniem Unii Europejskiej za pośrednictwem pisemnego oświadczenia. Jest to deklaracja zgodności WE. Jest to jednorazowe zgłoszenie, które wypełnia osobiście właściciel firmy lub też jego przedstawiciel. Jest to takie przyrzeczenie, przynajmniej taką pełni rolę, iż wyrób jest zgodny z wymogami, jakie stawia przed takim wyrobem Unia Europejska. Tego typu produkty, nim wspomniane oświadczenie zostanie wystawione, powinny być poddane procedurze ocenienia takiej zgodności.
Należy też uzyskać konieczne certyfikaty, jeśli są one wymagane. Na produktach, jakie posiadają deklarację zgodności, widnieje znak CE. Warto także dodać, iż wyroby, jakie podlegają tego typu procedurze, a nie posiadają znaku CE, nie powinny być sprzedawane w UE. W dokumencie, jakim jest deklaracja zgodności WE, umieścić trzeba szereg informacji na temat wyrobu jak również naszej firmy.
czytaj dalej

Autor: Ctd 2005
deklaracja zgodności we

Autor: swimboy1
Są to przykładowo numer produktu, który jest niepowtarzalny.

Jeżeli tego rodzaju tematyka jest dla Ciebie istotna, to koniecznie zerknij na serwis, który na pewno również przykuje Twój wzrok!

Adres jak również nazwa przedsiębiorstwa. Stwierdzenie, iż deklaracja ta jest wystawiana na odpowiedzialność producenta. Szczegółowy opis produktu, jaki może być uzupełniony o zdjęcie danego wyrobu. Do tego parę innych, ważnych informacji. Wszystko to musi być podpisane przez osobę upoważnioną.

Natomiast SASO to w rozwinięciu Stowarzyszenie na rzecz Atestacji i Standaryzacji Oprogramowania – . SASO pomaga wypracować porozumienie pomiędzy klientami systemów IT, producentami oraz ośrodkami, jakie zajmują się badaniami jakości konkretnych oprogramowań. Stowarzyszenie takie określiło zasady, według których nadaje się znaki jakości właśnie dla produktów IT. Chodzi między innymi o znak, jaki mówi o spełnieniu wymagań pod względem wydajności oraz ergonomii. Następny, jaki określa dobre standardy w temacie bezpieczeństwa. Albo też jeszcze jeden, jaki mówi o zgodności konkretnego oprogramowania z regulacjami prawa względem funkcjonowania danych oprogramowań. To tylko niektóre z możliwości kontrolowania jakości, natomiast są to bardzo potrzebne normy pomagające kontrolować jakość wytwarzanych produktów.