Rozliczenie skarbowe w 2015 roku – co warto o tym wiedzieć

Wraz z nadchodzącym zakończeniem roku, każdy jeden właściciel firmy, jak i osoba fizyczna, musi się rozliczyć z Urzędem Skarbowym. Przyszłoroczne rozliczenie nie będzie inne, aniżeli w latach minionych, gdyż nie zostały wprowadzone żadne nowe adnotacje w tej materii. Nie doszły żadne nowe ulgi skarbowe, które pozwalają na odpisanie od podatku dochodowego pewnych rzeczy.

Pojedyncza zmiana jest w kwestii zniżki prorodzinnej. W przypadku rodzin wielodzietnych, posiadającym minimum troje dzieci, będzie możność odliczania większych kwot, aniżeli miało to miejsce w latach uprzednich. Jednak ulga ta nie będzie dotyczyła wszystkich osób, powinno się wskutek tego się zaznajomić drobiazgowo z tym tematem.

Ten artykuł Ci się podoba? To odkryj www, a odnajdziesz większą ilość podobnych danych, które również będą interesujące.

podatki

Autor: Indi Samarajiva
Źródło: http://www.flickr.com

Żeby oddać oświadczenie o dochodach w Urzędzie Skarbowym, należy wypełnić Pit 2015. W zależności od tego jaką postać aktywności gospodarczej się prowadzi, czy ma się status osoby fizycznej czy ustawodawczej, taki również formularz należy zapełnić. Nowiną w tym roku, jest postać wypełniania tego formularza. Będzie wolno zapełnić i przekazać skończony formularz przez wyjątkową platformę internetową. Będzie to pokaźnym ułatwieniem dla każdego, ominie nas mus sterczenia w długich kolejkach, nanoszenia korekt, wracania do Urzędu Skarbowego. Platformę tę udostępni Ministerstwo Finansów, aczkolwiek w portalu będzie póki co możność składania zaledwie zeznania na druku Pit 37, co nie dla każdego będzie sprzyjające. aby móc zapełnić blankiet na stronce portalu, konieczne będzie zapisanie się na nim, z użyciem bezpiecznego podpisu elektronicznego. Dowiedz się szczegółów: PIT za 2016 rok

Deklarację podatkową jak zawsze, należy oddać w terminie. Określony jest konkretny przedział czasu, w którym należy przesłać deklarację. Inaczej można się narazić na kary grzywny. W przyszłym roku zostanie również poszerzony spis zwolnień od opłacania podatku dochodowego. Warto zatem go cierpliwie prześledzić, by mieć pełne przekonanie, że adekwatne informacje rozmieszcza się w deklaracji. Wypełnienie deklaracji nie będzie zajmować zbyt dużo czasu, będzie bezproblemowe i szybkie, dzięki nowoczesnym technologiom.