Rzeszów jako miejsce na interesującą weekendową wyprawę. Mniej standardowe miejsca warte zobaczenia

Chcemy zaplanować zbliżający się weekend, ale niestety brak nam pomysłu w jakie miejsce pojechać? Może tym razem warto zwrócić się w stronę mniej znanych kierunków, miast klasycznie jechać w miejsca często odwiedzanie. Możemy przykładowo pojechać do Rzeszowa, jaki posiada sporo do zaoferowania i zwiedzić to miasto w trochę mniej oczywisty sposób. Niekoniecznie oglądając całą masę najbardziej znanych zabytków.

Najpierw dobrze będzie zatroszczyć się o nocleg oraz znaleźć coś właściwego. Z pewnością nie będzie z tym trudności gdyż hotel Rzeszów może zapewnić na wysokim poziomie. Baza

pomnik w rzeszowie

Źródło: pixabay

noclegów jest naprawdę pokaźna. Jak już mamy to za sobą, czas na najważniejsze to znaczy poznawanie uroków Rzeszowa. Warto zacząć nietypowo, to znaczy tym razem nie od budynków, ale od pomników i rzeźb, a tych mamy w mieście faktycznie wiele. Dobrze jest obejrzeć dwa skrajnie różne dzieła. Najpierw coś kontrowersyjnego oraz dość znanego, a konkretnie chodzi o Pomnik Czynu Rewolucyjnego.http://edenbus.com.pl/oferta/przewozy-do-niemiec-lubin-legnica-jelenia-gora/ sprawdźJest to interesujący przeżytek właściwie nie tak odległych czasów, na pewno warty zobaczenia na własne oczy i wyrobienia sobie własnego zdania na jego temat. Kolejny pomnik ma zgoła inny charakter, a konkretnie chodzi o ten przedstawiający znanego, rodzimego bluesmana Tadeusza Nalepę. To przecież w tym mieście grupa muzyczna Breakout rozpoczynała swoją karierę.

Po całym tygodniu pracy dobrze będzie doświadczyć trochę spokoju i pooglądać trochę przyrody. W Rzeszowie to nie problem. Duża ilość parków sprawi, iż będziemy mieć gdzie odpocząć, choćby w największym miejskim Parku Kultury i Wypoczynku z Olszynkami. Jest w nim estrada, na której czasem odbywają się ciekawe wydarzenia. Jeśli parki miejskie są dla nas zbyt uporządkowanymi miejscami, trzeba koniecznie wybrać się do rezerwatu przyrody Lisia Góra. Jest to obszar pod ochroną położony na sztucznie zbudowanym Zbiorniku Rzeszowskim. Jest tam dużo wysepek, które są domem dla mniej więcej 170 gatunków ptaków.

Na koniec, korzystając z okazji pobytu w większym mieście, panie z pewnością zechcą udać się na krótkie zakupy.

Nie czekaj! Jeśli zaintrygowały Cię zamieszczone tutaj notatki, to czytaj całość tutaj (https://www.mojekonferencje.pl/sale-konferencyjne-swinoujscie), który jest w poniższym linku. W nim wyszukasz dużo szczegółów.

Okaże się to dobrą okazją do nabycia jakiejś rzeczy, jaka będzie się nam kojarzyła z tym miłym pobytem w Rzeszowie. Panowie będą mogli bez pośpiechu popijać kawę w kawiarni hotel Rzeszów galeria natomiast zagwarantuje paniom dość dużą ilość sklepów, w jakich na pewno znajdą coś wartego uwagi.