Jakie są najlepsze metody na archiwizację informacji?

Każdy powinien zachowywać ład na swoim komputerze. Jeśli kłopot z odnalezieniem informacji dotyczy dużej firmy, to powinna ona zatrudnić specjalistę, który będzie archiwizować wszystkie informacje.

W każdej znacznej spółce powinna być prowadzona porządna archiwizacja danych na osobnym nośniku tego typu jak dodatkowy dysk twardy lub pendrive. Warto oddzielnie archiwizować zdjęcia, filmy albo dane kadrowe. Informacje należałoby podzielić tematycznie oraz pod względem ich kompresji. Wykonując kopię, niezłym rozwiązaniem jest ich spakowanie czyli kompresja. Spowoduje to, że pliki staną się mniejsze i zajmą mniej miejsca na nośniku, na którym będą archiwizowane. Kompresując pliki, użytkownik może oszczędzić nawet 60% miejsca, a w niektórych wypadkach nawet 90%. Wielu użytkowników nie pakuje danych, gdyż obawiają się, że utracą one na jakości. Nie ma się wcale czego obawiać, gdyż pojęcie „kompresji stratnej” zwyczajnie nie funkcjonuje. Wtedy informacje byłyby uszkodzone oraz nie można by było ich odczytać.

CV

Autor: Laineema
Źródło: http://www.flickr.com
Teraz wracają do łask płyty DVD, na których można zapisywać archiwizowane informacje. Płyta jest o tyle dobrym wyjściem, że jest ona niewrażliwa na wstrząsy i impulsy elektryczne. Zgromadzone na nich dane nie potrzebują przepisywania po jakimś okresie. Naturalnie płytę można wygiąć czy porysować. Jeżeli jednak szanujemy swój sprzęt i chronimy go przed małymi dziećmi, to uszkodzenie płyty przestaje mieć jakiekolwiek znaczenie. Zaletą takiego archiwizowania informacji mogłoby zostać również to, że dane zarchiwizowane na płycie nie będą zainfekowane jakimkolwiek wirusem.

Archiwizacja informacji na płytach zajmuje wiele godzin oraz informacje z płyty powinny być zapisane ponadto na odmiennym nośniku. Można także nagrać kilka płyt, jakie zawierają te same informacje.

Publikowany tekst jest nieprawdopodobnie intrygujący, czyż nie? Jeśli również Twoje zdanie jest podobne, to niewątpliwie pomocne wpisy (http://www.inito.pl/rejestracja-do-vat-w-ue/) będą dla Ciebie potrzebne.

Jeżeli informacje mieszczą się na pendrive, również mógłbyś zapisać je kilka razy.