Wycena nieruchomości – Jak wybrać profesjonalnego rzeczoznawcę?

W trakcie, gdy zaczynamy myśleć o zakupie lub zbyciu nieruchomościokazuje się, że najbardziej stresującym etapem naszych negocjacji jest cena. Jak nie zapłacić więcej od rzeczywistej wartości lub jak zaproponować nabywcy najlepszą ofertę?

Wybierając agencję doradczą lub doradcę majątkowego powinno się sprawdzić jak szeroki jest zakres działania konkretnej firmy czy doradcy. O wiele lepiej zdecydować się na eksperta, który posiada doświadczenie w obszarze kilku zagadnień z tej branży tj.doradztwo nieruchomości, sporządzanie raportów i analiz, prowadzenie szkoleń, odszkodowania i wywłaszczenia pod autostrady,doradztwo prawnika czy pośrednictwo w obrocie majątkiem.. Niewykluczone bowiem, że np. kupując działkę ze stojącym na niej domem będziemy musieli skorzystać z specjalistycznej porady o dużo szerszym zakresie niż tylko określenie wartości samej nieruchomości.

Krajowa Grupa Doradztwa Majątkowego Sp. z o.o.

Źródło: http://www.kgdm.pl/
By znaleźć naprawdę profesjonalnego specjalistę czasem warto wpisać w wyszukiwarkę internetową potrzebne nam frazy takie jak np. „rzeczoznawca majątkowy” oraz (jeszcze więcej) „wycena nieruchomości” i następnie przeczytać komentarze osób, które już skorzystały z pomocy wybranego specjalisty. Zwiększymy w ten sposób swoją szansę na wybór profesjonalnego eksperta.