Specyfika broszurek promocyjnych wydawanych przez sklepy

Na dzień dzisiejszy istnieje tendencja do dominacji na rynku wielkich sklepów sieciowych, co bywa przyczyną likwidowania małych osiedlowych sklepów. Tego typu wielkich, często światowych marek aktualnie jest bardzo dużo, a nowe są stale tworzone. Ogromna konkurencja w ich gronie powoduje wzmożoną konieczność stosowania efektywnej reklamy.

wyprzedaże

Autor: wyprzedaże
Źródło: flickr.com

Z tej przyczyny posiadacze dużych sieci inwestują w wykupowanie bloków reklamowych w telewizji, które mają dotrzeć do licznego grona widzów. Do bardzo specyficznych sposobów reklamy właściwych dla sklepów zalicza się jednak wydawanie gazetek reklamowych. Są to specjalne materiały dzięki którym możliwe staje się powiadomienie klienta zarówno o asortymencie dostępnym w sieci, jak i o obecnych akcjach czy promocjach.

Stałe elementy gazetek
Gazetki promocyjne (–>super promocje na wydawane są zarówno przez wielkie, jak i przez nieco mniejsze sieci sklepów. Są to zazwyczaj sieci spożywcze, zdarzają się jednak również drogerie. Jednym z głównych elementów tych druków, jaki powinien się tam znaleźć, to fragment z danymi kontaktowymi.

Jeśli omawiany wątek jest dla Ciebie atrakcyjny, to kliknij i przeczytaj, jakiego rodzaju informacje ma porządna witryna (http://www.dryg.pl/) – zapewne materiały w tamtym miejscu zamieszczone są podobnie zajmujące.

W miejscu takim zwykle umieszczone są adresy wszystkich lub najbardziej znaczących placówek danej sieci na terenie Polski. Zawsze również w tym punkcie podaje się adres strony WWW sklepu, a także dane teleadresowe. Stałym elementem jest informacja o infolinii telefonicznej, na jaką mogą dzwonić klienci w przypadku zastrzeżeń lub niejasności w związku z ofertą.

Gazetki w unowocześnionej formie
Standardowy sposób wytwarzania i rozprowadzania gazetek reklamowych polega na drukowaniu ich w wielkich nakłądach i roznoszeniu klientom do domów.

Gazetki z opisem aktualnych promocji są także w każdym przypadku wyłożone na miejscu, w określonym sklepie. Od pewnego czasu również drukowane są wersje wirtualne takich gazetek, które odczytuje się na ekranie komputera. Takie wersje gazetek dostępne są zazwyczaj na stronach internetowych sklepów. Działają także specjalne strony WWW, których twórcy trudnią się zbieraniem i udostępnianie aktualnych materiałów reklamowych różnych sklepów. W ten sposób odbiorca ma możliwość przeglądania wszystkich ofert na jednej stronie.