Dominikana – perła Karaibów

Dominikana, karaibska wyspa to jedno z ulubionych miejsc wypoczynku nie tylko wielkich gwiazd. Aktualnie, na pięknych plażach Dominikany, w cieniu rozłożystych plam kokosowych z zadowoleniem odpoczywają rodziny Malinowskich oraz Nowaków.

Egzotyczne wycieczki

Autor: Joe deSousa
Źródło: http://www.flickr.com
Jeśli mimo wszystko nie lubimy całodniowego leniuchowania czekają na nas pełne wrażeń wycieczki fakultatywne Dominikana. W stolicy kraju, San Domingo zobaczymy wiele ciekawych zabytków z czasów kolonialnych, oraz urokliwe kafejki z tanim i pysznym jedzeniem. Ogromne wrażenie robi jednak na turystach zapierająca dech w piersiach przyroda. Warto więc wybrać się na pobliską wysepkę Saona, by ujrzeć słynną płyciznę Piscina Natural.

A jeżeli zdecydujemy się na Dominikana nurkowanie, w przejrzystej i cieplutkiej wodzie spędzimy niezapomniane chwile przypatrując się oryginalnie ubarwionym egzotycznym rybom – wycieczki na Dominikanę z Villapolonia. Jeśli wykupimy wycieczkę na safari, pamiętajmy, iż wielką atrakcją tej eskapady jest wspinaczka trasą która wiedzie przez… siedmiostopniowy wodospad.

Najlepszą porą jest na wyspie przełom stycznia oraz lutego. To wówczas na Karaiby przypływa co roku ponad 200 waleni, by zakładać rodziny i rodzić potomstwo. Po zwiedzaniu klimatycznego miasteczka odpocznijmy dając się namówić na najlepsze tutaj owoce – (sprawdź więcej). Następnie penetrujmy sklepiki, wybierając upominki dla bliskich.

Egzotyczna wycieczka

Autor: Daniel Jolivet
Źródło: http://www.flickr.com
Wycieczki Karaiby wyszukamy w opcji first minut i last minut.

Widzisz teraz bardzo absorbujący wpis, zatem zapewne zaabsorbuje Cię także ten udostępniony materiał – on również jest warty Twojego zainteresowania.

W pierwszym przypadku, na ofertę należy się zdecydować co najmniej z kilkutygodniowym wyprzedzeniem. W końcu i tak organizujemy urlop, po co czekać do ostatniej chwil?

Warto również korzystać z ofert last minute. Im później zdecydujemy się na wyjazd, tym taniej go kupimy. Na dzień przed urlopem może trafić się nam oferta tańsza nawet o 40 procent. Oczywiście pod warunkiem, że jesteśmy zdecydowani, aby czekać na walizkach do ostatniej chwili, nie wiedząc do końca, czy znajdzie się wolne miejsce. Nieco tańsze bywają również wycieczki sprzedawane drogą internetową, z racji iż nie trzeba płacić za pośrednictwo agenta.