Tatry polskie dla seniorów oraz osób niepełnosprawnych ruchowo

Ponieważ jestem osobą poruszającą się o kulach, zastanawiałam się ostatnimi czasy dokąd może pojechać osoba nie w pełni sprawna , bądź też senior (na tyle sprawny iż wyjazd jest możliwy), któremu to trochę znudziły się już wyjazdy nad nasze morze, bądź też uzdrowiska takie jak: Lądek Zdrój bądź Szczawnica.

Pomyślałam, iż interesującym wyjściem może stać się nocleg w Zakopanem, w centrum konkretnie, bowiem pozwoli taki wyjazd nestorom jak i osobom nie w pełni sprawnym na niezwykle przyjemne przechadzki po uroczej, ponad sto trzydziestu letniej ulicy – po Krupówki – głównej ulicy miejscowości. Miłośnicy architektury z pewnością będą usatysfakcjonowani charakterystycznym, zakopiańskim charakterem budowli, spopularyzowanym przez literatów i poetów pierwszej poł. XX w..

apartament z tarasem

Autor: Tomtom Suites
Źródło: http://www.flickr.com

Zakopane apartament to doskonała baza wycieczkowa dla nestorów, łaknących pięknych pejzaży, widoków Tatr. Starczy kilkudziesięciu minutowy spacer na wzgórze Antałówka by ujrzeć czarowny widok na najwyższe góry naszego kraju. Nocleg w Zakopiańskim apartament to również właściwe miejsce dla pasjonatów historii. Nader interesującym zabytkiem jest cmentarz na Penksowym Brzysku, warte oglądnięcia miejsce, chociażby dla wrażeń estetycznych. Oczywiście dla nestorów skautów stolica polskich Tatr to dodatkowo kraina sentymentalna, ponieważ nocleg w centrum Zakopanego może stać się powodem do wypatrywania śladów Olgi i Andrzeja Małkowskich, którzy ubóstwiali Zakopane. Tu też znajduje się grób pani Olgi Małkowskiej.

Podróżnicy mogą wynająć w Zakopanem apartament po czym rozkoszować się życiem nocnym polskiej stolicy Tatr.

Opisywana tu tematyka jest według Ciebie cenna? Jeżeli tak, to wejdź do serwisu wakacje w turcji, który opisuje pokrewne tematy.

W tym mieście co krok prawie znajdziemy kawiarnie, restauracje, czy dyskoteki, które zadowolą najwybredniejszych spośród gości. Przykładem może być Białka Tatrzańska z kompleksem hotelowo-basenowym, wykorzystującym źródła termalne znajdujące się w okolicach Zakopanego. Zakopane może stać się także świetną bazą wypadową na eskapady po Słowacji i najbardziej znanej tamtejszej atrakcji „Słowackim Raju”, pięknie utrzymanych marszrutach na Słowackiej stronie Tatr, co może być również pretekstem do posmakowania niesłychanie smakowitej kuchni naszych południowych sąsiadów, nadzwyczaj zresztą gościnnych i uprzejmych.