Jeżeli nie zaaranżowałeś jeszcze swoich wakacji i marzysz o konkretnym wypoczynku – ulokuj czas i pieniądze we wczasy w górach.

Wielkimi krokami idą wakacje Nadchodzą te lepsze – upalne momenty. Każdy dorosły już rozmyśla o upragnionym relaksie. Dzieci oczekują na koniec roku szkolnego. W każdej spokojniejszej chwilce, wyobrażasz sobie swoją osobę wraz z bliskimi na polanie, z dala od cywilizacji i smutnej realności. Jeżeli nie cierpisz siedzieć bezczynnie na plaży i preferujesz czynny odpoczynek – wybierz się na wczasy w górach.

Giewont - Zakopane

Autor: Oliver
Źródło: http://www.flickr.com
Południowa Polska krajowa, bogata jest w liczne doliny górskie, wspaniałe krajobrazy i rozmaite szlaki. Nie trzeba jeździć poza granicę, aby pocieszyć się świeżym, sterylnym powietrzem i uzdrawiającym klimatem. Turystyka w polskich górach jest znakomicie rozwinięta. Niezależnie, które tereny chcesz zobaczyć – znajdzie Cię tam mnóstwo ofert, noclegów, wypożyczania akcesoriów, wakacyjnych atrakcji i innych. Góry pełne są niesamowitych punktów.

Szczyty Tatr

Autor: Samuel Kimlicka
Źródło: http://www.flickr.com

To nie wyłącznie dzikie, zielone obszary. Jest możliwość ujrzeć wiele potajemnych, nieodkrytych dotychczas zakątków.

Czy przeczytane w tym miejscu informacje uważasz za atrakcyjne? Jeśli tak, to więcej zobaczysz w ofercie (eccoholiday.com/p/grecja-santorini), która także bez wątpienia będzie nęcąca.

W miasteczkach na wzgórzach, znajdują się zamki, sztolnie, mosty spuszczane, gruzy i pozostałości fortyfikacji, jaskinie. W schroniskach na wysokości zatrudnieni zostali wykwalifikowani piloci, którzy znakomicie znają te tereny i dopomogą poznać ciekawe zakątki.

Nie zważając na to, czy wyjeżdżasz na wczasy w górach (polecany ośrodek wypoczynkowy Gościna u Maryny) zorganizowane przez biuro podróży, czy samodzielnie aranżujesz rodzinną podróż – jeżeli lubisz się ruszać, możesz wykorzystać swój sportowy potencjał i doświadczyć wspinania, ekstremalnych wycieczek rowerowych po szlakach, opuszczania z mostów i innych specjalnych dziedzin. W bacówkach i pensjonatach aktywne są pożyczanie akcesorium. Nie zabraknie także regionalnych, nastrojowych nocy ze śpiewem, czy schadzek turystycznych w klimatycznych knajpach. Każdy odnajdzie coś dla siebie. Maluchy mają możliwość skorzystać z punktów linowych, torów przeszkód, placów do zabawy i innych. W obszarze górskim, nie ma chwili na nudę i leżenie w miejscu. Jeżeli uwielbiasz długie spacery i wszelkie prezenty od górskiej natury – warto wybrać się właśnie tam na tegoroczne wakacje.