Co zakupić dziecku, jeżeli lubi malować palcami i czy te farby są przyjazne dla skóry?

Małe dzieci bardzo lubią rysować. Malowanie najładniej wychodzi im palcami, zatem należałoby zakupić dla nich specjalne farby. Przygotowywanie różnych rysunków jest niezwykle istotne dla dzieci, aby rozwijać się we właściwy sposób.
Dzisiaj do kupienia mamy przeróżne artykuły plastyczne dla dzieci.

Produkcja szkła

Autor: Emily Mathews
Źródło: http://www.flickr.com
Są to przeróżne plakatówki, kredki czy pisaki. Również do tego typu artykułów można by zaliczyć modelinę czy też wycinanki. Można by dziś zakupić farby plakatowe o niemałej zawartości barwnika. Można by je rozcieńczać za pomocą wody. Bardzo łatwo się rozprowadzają po malowanej kartce oraz znakomicie ją pokrywają. Wszystkie kolory są niezwykle intensywne i jaskrawe. Można je stosować na tekturze czy drewnie i na glinie. Można tworzyć nimi ozdoby i nakładać w wielu warstwach. Co ważne, farby można zmywać z większości tkanin i żadna mama nie musi obawiać się, że nie odpierze ubrudzonej bluzeczki. Żeby utrwalić odcień, można by pomalowaną powierzchnię po wyschnięciu pokryć bezbarwnym lakierem. Butelki z farbkami są dość spore i każdy kolor znajduje się w plastikowym, poręcznym koszyku. Farby zalecane są szczególnie szkołom. Można by je dać dzieciom, które skończyły trzy lata.

samolot

Autor: Szmalback.pl
Źródło: Szmalback.pl
Do kupienia dzisiaj posiadamy także farbki do malowania palcami. W walizce z plastiku są cztery kolory farb, gąbka, pędzel oraz mata z plastiku. Niezwykle istotne jest to, że farby nie wymagają rozrzedzania z wodą i nadają się do styczności ze skórą.

Przeczytaj więcej porad pod linkiem – rzucą nowe światło. Bez obaw – one dotyczą omawianej problematyki, więc także Cię zainteresują!

Bardzo prosto je rozprowadzić na wielu powierzchniach i zostawiają jaskrawe oraz trwałe kolory. Nawet nałożenie wielu warstw nie przeszkodzi w wyschnięciu farb bez najmniejszego pęknięcia.

Farby są przeznaczone nie tylko do nakładania palcami, ale też gąbką albo pędzelkiem. Kiedy dzieci chciałyby zrobić odbitki stóp lub dłoni, mogą wykorzystać właśnie te farby.