Całkiem inne wakacje. Podróżowanie bez zwiedzania – jak zobaczyć świat od kuchni?

Najczęściej podróże do państw Europy oznaczają zwiedzanie popularnych miejsc zabytkowych w stolicach państw, jakich długą listę znamy ze szkoły. Lecz wiele osób zaczyna spoglądać na kraje, które odwiedza, w całkiem inny sposób. Ludzie chcą poznać tubylców i kulturę, dokonać czegoś razem z tubylcami, a nie tylko zwiedzić miejsca uznane za warte zwiedzenia.

Wiele ludzi jeżdżąc po kontynentach decyduje się na kraje mniej popularne – Luksemburg, Portugalia wakacje spędzając u ludzi, którzy zupełnie za free oferują nocleg i coś na ząb. Tym sposobem można zaoszczędzić na hotelu czy pensjonacie (a wiadomo, że w sezonie koszty potrafią być naprawdę wysokie) i poznać nowych, ciekawych ludzi. Wraz z nimi możemy udać się na imprezę albo na rundkę po galeriach sztuki czy muzeach. Wszystko w zależności od wspólnych zainteresowań.

Bardzo chętnie zasugerujemy Ci inny takiego rodzaju post. Jeżeli masz ochotę go sprawdzić, zobacz treść na witrynie, którą znajdziesz w tym miejscu.

Jeśli wybieramy się na zwiedzanie, też możemy decydować się na miejsca nieoczywiste, na przykład afrykarium albo oceanarium. Koszty biletów wstępu nie będą przystępne, ale naprawdę warto tam pójść i wejść na bilet grupowy.

Portugalia

Autor: Travelholic Path
Źródło: http://www.flickr.com

Miejsce tego typu faktycznie robi na zwiedzających wrażenie, zwłaszcza ogromne terraria stojące w centralnej części hali. Przez długie godziny możemy wgapiać się w rybki i pozostałe wodne stworzenia. Zapoznanie się z kulturą to również poznanie domowej kuchni takiego kraju jak Grecja, Włochy czy Portugalia wakacje wtórują nowym doznaniom – też tym kulinarnym, dlatego dobrym pomysłem wydaje się być zapisanie się na przykład na kurs gotowania czy też warsztaty z robienia i podawania drinków – czytaj więcej . Jeśli całkiem sami przygotowujemy naszą wyprawę, najlepiej wybrać miasto z dala od tłumów i mas, ale także z interesującymi atrakcjami, a jeśli bardzochcemy zwiedzić stolicę lub większe miasta, organizujmy jednodniowe wycieczki i pojedźmy tam, gdzie rzeczywiście chcemy, a nie w te miejsca, które doradza przewodnik.

Jeśli nasz wyjazd na wakacje ma zlecieć pod hasłem słodkiego nicnierobienia, zdecydujmy się na miejsce z ładnymi plażami i pojedźmy tam w okresie sprzyjającej pogody, a na pewno nie będziemy żałować. Jeśli nie stawiamy zwiedzania zabytków na pierwszym miejscu, na takim wakacjach można bardzo dobrze wypocząć.