Wyprawka w góry – przed czy po sezonie?

Wycieczki po górach to idealny wybór na połaczenia aktywnego wypoczynku na świeżym, górskim powietrzu. Od zawsze ciągnęło nas tam gdzie szczyty, gdzie natura i turystyczne szlaki. Wyprawiamy się w nie we wszystkie pory roku – w lecie, zimie czy na wiosnę zawsze będziemy mieć wrażenie że są to inne góry.

Góry Stołowe

Autor: Eri_pl
Źródło: www.flickr.pl
Wycieczka postanowiona, a zatem pierwsza kwestia – zarezerwowanie noclegu. Gdy ceny grają większą rolę weźmy pod uwagę ustalenie czasu wycieczki. Czy wyprawę organizowany jest w czasie szczególnie wielkiego oblężenia grup wycieczkowych (od czerwca do sierpnia), gdy gospodarze stancji – chcąc naturalnie więcej zarobić – proszą o wyższe opłaty za nocleg i stawkę klimatyczną, czy może po turystycznym boomie, gdy turystów jest jak na lekarstwo. W drugiej opcji (od jesieni, przez zimę do wiosny) można liczyć na zupełnie atrakcyjne stawki cenowe. Turystą w górach jest się nie tylko w lato z krótkim rękawkiem!

Wystarczy porozglądać się za dowolnym pasmem górskim w Polsce i miejscowościami-kurortami położonymi u jego stóp. Niech pod lupę pójdą np. Góry Stołowe noclegi – . Przecież zupełnie niemedialne w pierwszej kolejności – nie przeżywają też tak wielkiego oblężenia jak Tatry z Kasprowym i Giewontem, czy także najwyższe od zachodu patrząc Karkonosze.

Prezentowany artykuł jest nieprawdopodobnie wciągający? Jeśli tak, to zobacz również inne polecane (https://www.apollotour.pl/kierunki/wczasy-w-ameryce/dominikana) treści, gdyż są równie ciekawe oraz wciągną Cię zupełnie.

W tym tkwi też magia mniej popularnych pasm górskich, w które wybieramy się z myślą, że spotkamy jak najmniej ludzi. Że na trasach nie będą istnieć kolejki (te ludzkie), obce będzie wyczekiwanie na zjazd kolejkowy czy fotka na tle interesującej panoramy. W górach „niszowych” poczujemy bliskość natury jeszcze mocniej, a liczne grupy wycieczkowe (na pewno po sezonie) nie będą nam w tym przeszkadzać.

Co z formą wypoczynku? Kiedy rundki pieszego turysty okazują się zbyt proste dla aktywnych dusz, warto zweryfikować pobliskie wypożyczalnie nartorolek, kijków nordic walking, a w zimie nart, łyżew. W wyborze stosownej kwatery, gwarantującej ciszę i wyposażenie jakiego będziemy oczekiwać warto rozeznać się z serwisami internetowymi o okolicznych kurortach i sprawdzić opinie tych, którzy zdążyli już nocować w Lądku Zdrój, Kudowie czy Dusznikach. Takie rozeznanie to dobry grunt pod trafny wybór – biorąc pierwszy lepszy ośrodek można zepsuć sobie wyczekiwany urlop. A przecież nie tego oczekujemy od kilku dni relaksu i odnowy psychofizycznej.