Na co trzeba zwrócić uwagę w momencie inwestowania na giełdzie. Notowania giełdowe – aktualności z kraju jak i ze świata.

Na giełdzie jest znaczna ilość spółek. Niektóre z nich są tam od kilkunastu lat i przez te lata wypracowały sobie konkretną markę, tym sposobem zdobyły miano tak zwanych „dojnych krów”. Inne natomiast zjawiły się na giełdzie i od samego początku muszą walczyć o swoją pozycję notując zarówno gorsze, jak i lepsze rezultaty. Rzeczone „dojne krowy” są tym, czego pragnie każdy gracz.

W kontekście rodzimych spółek trudno jest mówić rzeczywiście „dojnej krowie”, aczkolwiek można wyszukać kilka spółek, które każdego roku zapewnią nam solidny zastrzyk gotówki. Tego typu graczy powinniśmy szukać wśród giełdowych gigantów jak i w indeksach WIG20 i WIGDIV.

gotówka

Autor: Stéfan
Źródło: flickr.com

Obecne tendencje giełdy.

Według Bloomberg Commodity Index wartości surowców zeszły do najniższego poziomu od 2002 roku. Notowania giełdowe prawie wszystkich surowców drastycznie spadają do niskich poziomów, wśród tych, które zostały na plusie znajduje się tylko nikiel (+ 2,2%) jak i ledwo ponad skalą – kakao (+ 0,1%). Wśród surowców, jakie straciły najwięcej są, m.in. cukier, pszenica, złoto i kukurydza. Patrząc na rynki surowcowe można odnieść wrażenie, że cały świat znajduje się na granicy recesji, czy też nawet już ją przekroczył.

Jednak w związku z przyspieszającym wzrostem gospodarczym zdecydowana większość danych makroekologicznych nie daje nam szansy, aby zauważyć znaki załamania gospodarczego. Co ciekawe spadek cen nastąpił w czasie z rekordowo wysokimi notowaniom akcje idea bank – przenieś mnie do źródła. Ostatni raz tak dużą różnicę między cenami surowców a S&P500 mogliśmy obserwować pod koniec lat 90. Był to czas bańki internetowej, ludzkość obawiała się przeniesienia całej gospodarki do Internetu, spowodowało to m.in. wyprzedaż złota przez banki za niespełna 300 USD za uncję.

Jakie są trendy na rodzimej giełdzie?

stacja benzynowa

Autor: Tobias Scheck
Źródło: http://www.flickr.com

W Polsce także nie jest nudno.

Jest już nasza autorska strona www (https://www.forsel.pl/) – kliknij w poniższy link, poczytaj treść i zostaw proszę jakiś komentarz. Będziemy bardzo zadowoleni.

Akcje Orlenu osiągają najwyższe wyniki w historii. Jeszcze rok wcześniej, w sierpniu 2014 roku, mogliśmy kupić je za 36,16 zł, obecnie ceny wzrosły do kwoty 76,75 zł. Za taki stan rzeczy odpowiedzialna jest stosunkowo niska cena ropy, dzięki czemu spółka generuje wyższą marżę. Jak można zauważyć opłaca się obserwować firmy czerpiące swoje zyski z surowców, ponieważ wiele spółek zacznie tracić, kiedy inne będą generować rekordowe zyski.