Pomysł na biznes – usługi hotelarskie

W miejscowościach turystycznych dobrym pomysłem na działalność gospodarczą będzie hotel. Wędrowcy muszą wszak gdzieś sypiać oraz gdzieś się stołować. Ponieważ ludzie są praktyczni z natury, lubią jeśli wszystko mają w tym samym miejscu. I nic w tym zadziwiającego, trudno jest bowiem z nartami spacerować po całym miasteczku i wypatrywać miejsca na zjedzenie obiadu a następnie miejsca na nocleg.

pokój w hotelu

Autor: Walter Schärer
Źródło: http://www.flickr.com
Rzecz jasna decydując się na taki typ biznesu najpierw należy przemyśleć jaki poziom usług – a co za tym idzie – za jakie ceny będziemy oferować usługi hotelarskie. Zależnie od tego jaki klient będzie odwiedzał nasz hotel, takim będzie ekwipunek pokojów; łóżka do hotelu pięciogwiazdkowego nie mogą być przecież rozkładane . I na odwrót – klient oczekujący standardu młodzieżowego schroniska zwraca uwagę bardziej na koszt. Szczegóły tu:

łóżka w hotelu

Autor: bizmac
Źródło: http://www.flickr.com

Rzecz jasna łóżka do hotelu to nie całość. Przyszły właściciel hotelu będzie musiał zatroszczyć się również o kuchnię. Nasi goście przebywający na wczasach raczej oczekiwać będą gotowych posiłków. Dobra restauracja – oprócz obsługi gości zamieszkujących w hotelu – jest również rozwiązaniem na działalność firmy w okresie po sezonie, bowiem kiedy liczba osób wynajmujących pokoje jest dużo mniejsza rachunki nadal musimy opłacać. Stąd ważnym jest, by hotelowa restauracja lub kawiarnia stałą się miejscem popularnym także pośród stałych mieszkańców miejscowości.

Następną atrakcją która może podnieść standard naszego hotelu jest atrakcyjny plac zabaw dla dzieciaczków. W miejscowościach górskich warto również nawiązać współpracę ze szkołą narciarską lub instruktorem innej dyscypliny, odpowiedniej dla miejsca gdzie ma być umiejscowiony nasz hotel. Tak np. w innych punktach mogą to być przejażdżki bądź nauka jazdy konnej. Niezłym projektem (w miejscach w których mamy do dyspozycji rzekę) mogą być krajoznawcze wycieczki kajakowe. W miejscowościach uzdrowiskowych z kolei warto pomyśleć o przedstawieniach i innych zajęcia skierowanych do seniorów. Tak więc typ naszej działalności hotelarskiej winien głównie być dopasowany do lokalizacji naszego hotelu oraz związanych z nią lokalnych wymogów. Poza sezonem urlopowym nasz hotel (Nobu – japońska restauracja warszawa) może stać się doskonałym miejscem do organizacji różnego rodzaju szkoleń czy sympozjów.