Co warto odwiedzić w Krakowie? Wycieczki zorganizowane.

Leżący na południu Polski Kraków, jest jednym z najznamienitszych miast i perłą narodowego spuścizny kulturowego. W przeszłości pełnił dystynkcję stolicy kraju, rezydencji królów. To obszerne miasto, położone nad królową polskich rzek, Wisłą, zwiedzają wędrowcy z całego świata.

widok na Zamek Wawelski

Autor: Pawel Pacholec
Źródło: http://www.flickr.com
W roku 1978 Stare Miasto, Wawel i Kazimierz zostały wpisane na światową listę zabytków UNESCO. Oglądanie Wzgórza Wawelskiego i jego zabytków, to nie wyłącznie doskonała nauka dziejów, ale także wielka feta duchowa.

Przejdź do wpisu autora (http://www.libra.tm.pl/wigilia.html), jeżeli zaintrygowały Cię treści zawarte w tym tekście. Tam otrzymasz znacznie więcej detali.

Konieczne jest zobaczenie zabytków Krakowa, historii i wielu nowinek, i mitów, które opowiadają przewodnicy o każdym zabytku w obszarze Starego Miasta (szeroka oferta tutaj). Przewodnicy wycieczek robią wszystko, aby czas spędzony w tym mieście przyniósł wielu pięknych chwil. Trakt, którym przybywali do Krakowa królowie, poselstwa również poproszeni goście, to też najpopularniejszy trakt turystyczny w Krakowie. Obejmuje wszystko to, co trzeba widzieć przybywając na wycieczkę do Krakowa.

Następnym, znaczącym punktem eskapady do Krakowa jest Zamek Królewski, była rezydencja królów polskich, bardzo piękna, w większej części renesansową budowlę, dodatkowo katedrę na Wawelu, lokalizacja pochówku wielu władców Polski. Wędrówka z przewodnikiem pozwoli poznać interesujące losy miasta, dowiedzieć się wielu zajmujących kwestii na temat zwiedzanych miejsc także doznać cudownej aury tego niezwykłego punktu – zobacz na
Muzeum Auschwitz Birkenau, jest miejscem uwiecznienia najgorszej w dziejach świata, przemyślanej i urządzonej wytwórni śmierci, którą był zbudowany przez Niemców obóz koncentracyjny w Oświęcimiu. Wyjeżdżając na eskapadę do Oświęcimia, każdy z nas ma możność przemyśleć i rozpoznać mroczne zakamarki ludzkiej duszy i faktyczny skutek wdrożenia ich w życie. Każdy człowiek powinien zwiedzić Oświęcim i życzyć sobie, żeby już nigdy nie ponowiła się ta najczarniejsza z kart w dziejach ludzkości. Planując wycieczkę do Krakowa, czy do Oświęcimia, najbezpieczniej powierzyć jej organizację profesjonalnej firmie organizującej wycieczki.