Wyposażenie na zimowym wypoczynku

Od dziecka słyszymy, że ruch to zdrowie. I dużo w tym prawdy. Zimą, gdy dni są krótkie, a wieczory ciągną się bez końca, dobrze jest zrobić sobie zimowe ferie. Oczywiście w ruchu i z stosownie spakowaną torbą podróżną. Co się tyczy zimowej odzieży, musimy postawić na komfort i ciepło. Przede wszystkim nie można zapomnieć o ciepłych skarpetach. Ważne są też płaskie szwy w bieliźnie termoaktywnej, które pomagają uniknąć dokuczliwych otarć lub odparzeń.

zima

Autor: Garry Szulewski
Źródło: http://www.flickr.com
Następnie sweter, polar lub bluza. Kurtki muszą ”oddychać” oraz odprowadzać wilgoć na zewnątrz. Pamiętajmy o czapkach, z racji iż to przez głowę tracimy aż 30-40% ciepła! Buty powinny być wodoodporne – zwłaszcza te dla najmłodszych. Godną polecenia, jest firma Demar – główny, krajowy producent śniegowców, kaloszy i obuwia roboczego. Wystarczy zaczerpnąć opinii mam, by dowiedzieć się, że koszt 200-300 złotych wcale nie jest gwarancją, iż dziecku będzie ciepło w stopy.

Buty dziecięce Demar to gwarancja wysokiej jakości w niskiej cenie. Są ciepłe, lekkie i nie przemakają. Podeszwa jest elastyczna, toteż dziecko może się swobodnie poruszać w trakcie zimowych harców. Zimowe wyjazdy przeważnie są związane z wizytą na basenach termalnych czy aquaparkach – spodenki kąpielowe.

Czy nie uważasz, że informacje na omawiany temat mógłbyś odnaleźć też na odmiennym portalu? Oczywiście, że tak – wejdź tu, a przeczytasz tam proponowany artykuł.

Nie zapomnijmy więc włożyć do walizki odzież basenową. Ponownie okazuje się, że rodzimi producenci, tacy jak firma 4f mogą mieć powody do dumy. Ich spodenki kąpielowe 4f oraz kostiumy (stworzone do częstego stosowania w wodach chlorowanych) są odpowiedzią na nudną i nijaką modę basenową.

Dbajmy też o oczy! Szkodliwość promieniowania słonecznego bywa zdecydowanie większa niż latem. Okulary przeciwsłoneczne męskie wymagane są więc cały rok, bez względu na to czy jest to majowy spacer czy urlop w górach. Taki wyjazd to znakomita przygoda dla dzieci i sposobność, by pokazać im na jakiej zasadzie działają finanse osobiste. Warto wyznaczyć kieszonkowe dla naszej pociechy. Bilonówka, czy saszetka na sznurku pozwoli zapanować nad ”środkami pieniężnymi”. Takie i inne gadżety, świetnie sprawdzają się właśnie na wycieczkach – przydatna bilonówka. A ich praktyczność cieszy zarówno dzieci jak i dorosłych.