Kredyt na kredyt

Polacy bezustannie zaciągają kredyty. Systematycznie decydują się na dodatkowe oferty banków, korzystając z kart kredytowych czy debetów na rachunkach bankowych. Gdy zobowiązań jest sporo i przekraczają one comiesięczne dochody, nietrudno popaść w długi. W takich sytuacjach należy zastanowić się nad kredytem konsolidacyjnym.

karta kredytowa Visa

Autor: reynermedia
Źródło: http://www.flickr.com
Korzystając z tej propozycji banku, mamy zapewnione nawet parokrotne obniżenie miesięcznej raty. Co więcej, nie jesteśmy skazani na ciągły stres czy zmieścimy się w terminach i sumach spłaty poszczególnych zobowiązań. Konsolidowane kredyty mogą pochodzić z różnych banków. Mamy również opcję ich przewalutowania.

Z pewnością przysłuży Ci się najnowsza wiadomość (https://aureus.pl/leasing-maszyny-i-urzadzenia/). Zatem kliknij w podany link i ciesz się artykułem, który z radością dla Ciebie przygotowaliśmy.

Istnieją dwa rodzaje kredytów konsolidacyjnych: hipoteczny i gotówkowy. Hipoteczny zabezpieczony jest na nieruchomości, zaś kredyt udzielany jest na większe kwoty pieniężne. Kredyt gotówkowy bank przyznaje na mniejszą sumę , krótki czas, i na nieco gorszych warunkach, jeśli chodzi o oprocentowanie. Bank jednak w tej sytuacji nie wymaga zabezpieczenia.

podpisanie dokumentów o kredyt

Autor: 24oranges.nl
Źródło: http://www.flickr.com

Kredyt konsolidacyjny spłacamy w jednym banku, dlatego przy dotrzymaniu terminów okażemy się godnym zaufania klientem. Warto także zastanowić się czy i jak wielkie oszczędności przyniesie nam konsolidacja kredytów. Wadą kredyty konsolidacyjnego hipotecznego jest to, iż, razem z ”rozciągnięciem” okresu spłaty, rośnie suma odsetek do spłacenia. Tym samym choć posiadamy niższe raty, to koszt kredytu staje się większy, niż standardowych kredytach. Mimo wszystko, należy mieć na uwadze, iż dla klientów banków mających problemy ze spłatą rat, wciąż jest to ciekawa oferta. Jeżeli chodzi o rozliczenie transakcji, obowiązek ten oczywiście ciąży na placówce w której bierzemy kredyt konsolidacyjny.

Przed podpisaniem umowy z bankiem musimy przemyśleć indywidualne możliwości i być świadomym przyszłych zobowiązań. Czy decydujemy się na spłatę pożyczek przez dekady? Czy wzbudzają w nas obaw dodatkowe koszty? Jeżeli jednak ma to nam pomóc ”wyjść na prostą”, a miesięczna rata nie przekroczy sumy pozostałych kredytów – konsolidacja jest dobrym rozwiązaniem.