Czy opłaca się brać auto w leasing?

Czym w istocie jest leasing? Słowo to ma swoją etymologię w angielskiej nazwie “lease”, co w szczegółowym tłumaczeniu oznacza “wydzierżawić” bądź “wynająć”. Samo słowo jest już definicją leasingu. Jest to właśnie udostępnianie przez jedną stronę pewnego przedmiotu, np. samochodu innej stronie, na wyznaczony czas w zamian za płacone w ratach należności, tzw.

opłaty leasingowe. Wysokość rat reguluje umowa leasingowa. W świetle regulacji prawnych
właścicielem dalej jest leasingodawca, a leasingobiorca jest wyłącznie jego użytkownikiem. W leasing można udostępniać różne dobra ruchome, zarówno nowe, jak i używane. Mogą to być obok samochodów inne środki komunikacji, maszyny, sprzęt komputerowy, sprzęt medyczny itp., a także lokalne (wraz z działkami, budynkami lub fabrykami. Najczęściej jednak dotyczy on wiąże się on z samochodami, jednakże mogą to być zarówno samochody osobowe, samochody ciężarowe, samochody dostawcze, naczepy, pojazdy transportu zbiorowego oraz pojazdy specjalistyczne.
Mimo, że decyzja o zabraniu samochodu na podstawie o umowę leasingową wiąże się z spłatą należności oraz dodatkowymi kosztami i opłatami, to w przeciwieństwie do kredytu nie prowadzi do bankructwa firmy. Leasing zapewnia lepsze w większości warunki niż kredyty dla firm. Wystarczy zrobić zestawienie w oparciu o np. kredyty dla firm Wrocław oraz leasing Wrocław i poznać warunki jakie zapewniają. Kredyt (polecamy kredyt dla firm) jest jednak lepszym rozwiązaniem niż leasing dla osób prywatnych, które chcą dokonać zakupu samochodu. Sama usługa leasingu została dostosowana do właścicieli firm, którzy potrzebują aut do funkcjonowania firmy oraz zarabiana. Wzięcie samochodu w leasing umożliwia im narażania się na straty wypożyczyć pojazd na określonych regułach.

Jeżeli czytasz przedstawiany artykuł to oznacza, że wątek Cię niesamowicie zafascynował – kliknij odnośnik do strony akcesoria biurowe wrocław, a odnajdziesz równie wartościowe informacje.

Warto wskazać, iż właściciele salony samochodowe udostępniające auta w leasing, zwiększają ich wartość, nierzadko nawet o kilkanaście procent, co skutkuje ogromnymi zyskami. Umowa leasingowa jest z tego punktu widzenia zarówno dla biorącego auto w leasing jak i leasingowacy, który zyskuje więcej niż w przypadku zwykłejregularnej sprzedaży pojazdu.

kredyty dla firm Wrocław

Autor: 111 Emergency

Wzrost popularności leasingu jest obserwowany od lat, jest to w końcu alternatywna dla firm, które nie uzyskały kredytu.

Istnieją odmienne rodzaje leasingu: operacyjny oraz finansowy, jednakże to ten ostatni cieszy się większą popularnością wśród polskich przedsiębiorców. Charakteryzuje się krótszym okresem trwania umowy niż wynosi okres gospodarczego korzystania z przedmiotu. Ten typ leasingu jest opłacalny dla leasingobiorcy, któremu zależy na jak najmniejszym nakładzie finansów przy podpisywaniu umowy.