Wyjeżdżasz na urlop? Wymień złotówki

W obecnych realiach, mimo iż mamy możliwość używania karty zagranicą, wciąż większość z nas płaci gotówką w obcych państwach. Nic w tym dziwnego, daje nam to większą kontrolę nad wydatkami, jeśli nie potrzebujemy cały czas w głowie analizować sobie wymiany pomiędzy różnymi walutami.

Zdalna praca programisty

Autor: pixabay.com
Źródło: pixabay.com
Jednak jak odpowiednio przysposobić się do podróży, aby nie stracić?
terminal

Autor: Franklin Heijnen
Źródło: http://www.flickr.com
Jeżeli pragniemy, żeby nasza wymiana walut była dla nas jak najbardziej opłacalna, dobrze rozejrzeć się za właściwym punktem. W internecie można odszukać aktualne kursy euro kantor stacjonarny jednak pobiera jeszcze prowizję, o czym musimy pamiętać. Jednak im mniejsza miejscowość i mniej podróżnych do niej przyjeżdża, tym mniejsza marża. Dlatego jeżeli udajesz się do greckiego kurortu, banknoty (www.snmw.pl) rozmień jeszcze w kraju, jeśli chcesz mieć pewność najniższej ceny.
A może jednak płacić kartą? Taka opcja jest dla nas jedynie opłacalna, jeśli kraj, w którym się mieścimy posiada uniwersalny pieniądz Unii u siebie. Gdyż bank ma korzystne kursy Euro kantor niekiedy posiada gorszy przelicznik. Wtenczas, jeśli płacimy za jakiś produkt w tej walucie, zostaje on nam bez dużego procentu zabrany z naszego konta, prędko i wygodnie. Sytuacja gmatwa się w przypadku państw spoza strefy euro. Jeżeli płacimy w dolarach, będą one rozmienione na euro, a dopiero następnie na złotówki. W ten oto sposób płacimy prowizje podwójnie- .
Jeżeli udajesz się zagranicę naszego kraju, w dowolnym celu, czy to do pracy czy na wakacje, powinna cię zainteresować wymiana walut. Również jeśli będzie to kraj ze strefy euro, należy trzymać w portfelu na początek pare banknotów.

Zabranie gotówki jest zwłaszcza istotne, jeśli będziemy w miejscu z zupełnie inną walutą. W tym bowiem przypadku, możemy w momencie płatności kartą, płacić podwójną prowizję za przewalutowanie.