Obowiązek każdego, kto osiągnął dochód – rozliczenie skarbówką

Każdy, kto w danym roku podatkowym osiągnąć dochód musi do końca kwietnia następnego roku kalendarzowego rozliczyć się z Urzędem Skarbowym. Obowiązki w tej kwestii reguluje obowiązujące w naszym kraju prawo. Dobrze jest pamiętać, że jego łamanie to ryzyko naprawdę ogromnych kłopotów. Przestępstwa skarbowe są bowiem w Polsce poważnie karane.Rozliczenie roczne PIT składamy zawsze do końca kwietnia roku, który ma miejsce po tym, za który się rozliczamy. W naszym kraju rok podatkowy jest tożsamy z rokiem kalendarzowym, co naprawdę istotnie upraszcza sprawę

.

praca

Autor: AlphaLab Startup Accelerator
Źródło: http://www.flickr.com

Już na przykład u Anglików sytuacja ta wygląda zdecydowanie inaczej – rok podatkowy dobiega końca w tym kraju zawsze w 5 kwietnia. Rozliczenie roczne PIT jeszcze jakiś czas temu złożyć można było tylko i wyłącznie osobiście we właściwym dla swojego miejsca zamieszkania Urzędzie Skarbowym. Obecnie skorzystać można z wielkiego udogodnienia, jakim jest złożenie formularza PIT 36 czy PIT 37 drogą internetową. Formularz PIT 36 (bądź jakikolwiek inny właściwy , biorąc pod uwagę rodzaj osiąganego dochodu) wypełnia się w specjalnym programie komputerowym, a następnie drogą elektroniczną przesyła do urzędu. Ogromna oszczędność czasu i nerwów. Do tego nie trzeba nawet na moment opuszczać domu. Wypełniony formularz jest natychmiast po przesłaniu sprawdzany pod kątem ewentualnych błędów.

Czyżby ta solidna treść (https://aureus.pl/leasing/) podoba Ci się tak wyjątkowo, że chcesz przejrzeć kolejne? Miło nam! Zatem zapraszamy na nową stronę.

Jeśli występują w nim jakiekolwiek błędy, to program natychmiast je wyłapuje i nie akceptuje formularza. Należy go wtedy wypełnić ponownie. Tym samymmamy pewność, że wszystko jest w porządku.

rozliczanie podatków

Autor: Anka Albrecht
Źródło: http://www.flickr.com

Roczne rozliczenia z Urzędem Skarbowym drogą elektroniczną cieszą się w ostatnim czasie coraz większą popularnością. Polacy dostrzegają oszczędność czasu , a także coraz bardziej ufają takiemu sposobowi rozliczania się. Nie mają już lęków, że formularz rzeczywiście do fiskusa nie trafi, co zaowocuje niemałymi kłopotami. Rozliczenie drogą internetową odbywa się szybko, sprawnie i jest naprawdę proste. Nie jest potrzebna do tego żadna specjalistyczna wiedza ani doświadczenie. Poradzi sobie z tym każdy. Wszystko po to, aby żyło się nam łatwiej. Można spodziewać się, że działający na terenie Polski Urząd Skarbowy dążył będzie do tego, aby składanie formularzy PIT możliwe było tylko przez Internet. Aby dowiedzieć się więcej o tym rozwiązaniu sprawdź koniecznie: