Jak wypełnić PIT-37 za 2016 rok kroczek po kroczku

W bieżącym roku formularz PIT-37 nie przeszedł żadnych zmian. I chociaż posłowie w listopadzie uchwalili przemiany w kwocie wolnej od podatku, to obowiązują one od 2017 roku, czyli uwzględnimy je dopiero w rozliczeniach w kolejnym roku
Posiadamy do dyspozycji program do rozliczenia pit 2016, dostęp do wstępnie wypełnionych zeznań na platformie elektronicznej Ministra Finansów (tzw.

PFR – są dostępne od połowy marca), a pomimo to wolimy niekiedy wypełnić deklarację ręcznie. Czasami zwyczajnie pragniemy to uczynić jak najprędzej, drugim razem swobodnie skorzystać z możliwości przekazania 1 procenta podatku. Tak bądź inaczej dokładnie po to został przygotowany ów poradnik.
finanse

Autor: Dick Thomas Johnson
Źródło: http://www.flickr.com

Aby zacząć wypełnianie formularza PIT-37, powinno się zgromadzić formularze PIT-11 ze wszelkich źródeł, z których uzyskaliśmy dochody w 2016 roku. Chlebodawcy, zleceniodawcy itd. mają obowiązek wysłać nam należyte formularze do końca lutego. Oświadczenie PIT 37 jest najpopularniejszym oświadczeniem fiskalnym składanym w typowych przypadkach, gdy zatrudniony, zleceniobiorca czy też rencista rozlicza swoje jedyne źródła zysków rocznych. Deklaracja tyczy się tylko zysków opodatkowanych wedle skali podatkowej (w tym momencie 18% i 32%). O ile pozyskujesz wyłącznie przychody zwolnione z podatku, nie składasz żadnej deklaracji, nie dowodzisz przychodów zwolnionych z opodatkowania.

Pasjonuje Cię omawiana tematyka? Jeśli tak, to poza tym zobacz link na witrynie (https://platek-wspolnicy.pl/odszkodowania-wroclaw/), która także przedstawia takiego rodzaju posty. To z pewnością zwróci Twoją uwagę!

Gdy uzyskujesz wyłącznie inne przychody niż opodatkowane podług skali, nie wyselekcjonujesz owej deklaracji. Gdy pozyskujesz poza przychodami opodatkowanymi podług skali także inne przychody, składać będziesz dwie rozmaite zeznania – PIT 37 jak też należytą dla innych typów przychodów.

Deklaracja tyczy się zysków opodatkowanych według skali podatkowej pozyskiwanych tylko za pośrednictwem płatnika lub płatników. Uwaga: w tym momencie rozliczając deklarację PIT-37 w aplikacji e-pity, można ściągnąć darmowy program pit 2016.