Dlaczego dofinansowania unijne przyczyniły się do rozwoju firm w ubiegłych latach, parę informacji na temat składania wniosków

Od czasu gdy Polska weszła w szeregi Unii Europejskiej właściciele firm i gospodarstw zyskali całkowicie nowe możliwości finansowania działalności, którą prowadzą. Fundusze unijne dla wielu małych i dużych przedsiębiorców dały możliwości rozwoju ich przedsiębiorstw i realizacji pomysłów, które w innym przypadku raczej by nie były możliwe.

Unia Europejska - dotacja

Z unijnego wsparcia przez minione dziesięć lat skorzystały tysiące firm, otrzymując kwoty od kilkunastu tysięcy do nawet dziesiątek milionów złotych. Dzięki dotacjom zaczęły powstawać nowe ulice, obiekty sportowe i naukowe i mnóstwo innych rzeczy. I bez przerwy powstawać będą nowe, bo na lata 2015-2020 przewidziana została kolejna pula pieniędzy, jakie są do wykorzystania zarówno do rozwoju już funkcjonującego przedsiębiorstwa, ale także na dotacje dla nowych firm.

Sporo także jest środków do rozdysponowania dla osób zajmujących się rolnictwem, na dofinansowanie unijne dla rolników będą mogli liczyć w zasadzie wszyscy, którzy spełnią określone w ustaleniach Unii Europejskiej warunki.

Ten materiał jest dla Ciebie intrygujący? Z pewnością zaabsorbuje Cię również oferta, która posiada podobne zagadnienia.

Pomimo ogromnej popularności środków unijnych wielu właścicieli firm nie ma ochoty na korzystanie z nich, twierdząc że dofinansowanie małych firm jest zbyt trudne do dostania. Rzeczywiście należy spełnić szereg warunków, jakie są konieczne do otrzymania dofinansowania, lecz też nie jest tak, że zwykła firma nie poradzi sobie z tym.

Banknoty euro

Autor: reynermedia
Źródło: http://www.flickr.com
A poza tym przy jakiś wątpliwościach zawsze można skorzystać z pomocy jakiejś firmy zajmującej się przygotowywaniem wniosków, za stosunkowo niewielką opłatą pomoże ona zgromadzić i wypełnić wszystkie konieczne dokumenty. Podstawową sprawą, jeszcze przed wnioskiem, będzie wyznaczenie celu, na jaki uzyskane środki zostaną wykorzystane. Dopiero po tym będzie można poszukać odpowiedniego programu, w ramach którego będzie się zamierzało uzyskać dotację. Następnym krokiem będzie wypełnienie samego wniosku, jest on do ściągnięcia ze strony każdego programu. Należy bardzo szczegółowo wypełnić każde pole i pamiętać również o załącznikach, gdyż wszelkie błędy i zaniedbania mogą spowodować odrzucenie dokumentów, a tym samym przekreślić szansę na dotację.