Jakiego rodzaju akcje reklamowe są obecnie najbardziej efektywne?

Jeśli chciałbyś być o krok przed swoją konkurencją, to zainwestuj w reklamę swej firmy. Musisz dać się odnaleźć swoim klientom, więc zbuduj swą markę.
Może zastanawiasz się, jakiego rodzaju postaci reklamy są obecnie najskuteczniejsze, jak dużo jest warty profesjonalny marketing oraz na co trzeba zwrócić uwagę podczas wyboru odpowiedniego wykonawcy, to żeby udzielić sobie odpowiedzi na powyższe zapytania, powinieneś ustalić swoje firmowe zamierzenia.

reklama

Autor: Benjamin Linh VU
Źródło: http://www.flickr.com
Działania należy dobrać do danej dziedziny, w której funkcjonuje konkretna spółka, a także do profilu Twoich odbiorców. Bardzo ważne jest także to, czy reklamę firmy chciałbyś skierować do osób z danego regionu, czy może chciałbyś pozyskać klientów z całego kraju. Sposób komunikowania się powinieneś dostosować do preferencji Twych odbiorców. Warto postawić na zróżnicowane formy reklamy, gdyż skupianie się jedynie na jednej postaci promocji firmy nie da niestety spektakularnych rezultatów. Najlepiej byłoby złączyć dużo środków przekazu oraz stawiać na przeróżne formy zarówno offline, jak i online.
Działania w internecie powinno się uzupełniać o reklamę typu outdoor, dla przykładu foldery, broszury i naklejki na samochodach. Coraz powszechniejszym zjawiskiem pośród klientów jest szukanie informacji o firmie albo o towarze w internecie, a w następnej kolejności kupno towaru w sklepie tradycyjnym.

Wielokrotnie zdarza się tak, że klienci odwiedzają siedzibę firmy i równocześnie sprawdzają na tablecie albo smartfonie opinie na jej temat, czytają też recenzje produktów. Takie zachowania (extended disc) nazywane są jako ROPO, czyli znajdź w internecie zakup w sklepie. Wymuszają one biznesmenów do tego, aby reklama firmy była zauważalna również w internecie.