Urodzenie smyka to cudowny moment i początek dość długiego urlopu wychowawczego

Jakiś czas temu Polki wywalczyły sobie, aby ich urlop wychowawczy trwał 12 miesięcy.
Niejedna matka potwierdzi, że pierwszy rok brzdąca jest najważniejszy.

pożyczka

Autor: Mark Hodson Photos
Źródło: http://www.flickr.com

Jest to czas, gdy maluszek najbardziej potrzebuje jej miłości oraz obecności. I nie chodzi tylko o karmienie albo pilnowanie, ale o tworzenie się wyjątkowej więzi, która może zaważyć na całym jego życiu. W chwili rozpoczęcia urlopu każda świeżo upieczona mama rozmyśla już wyłącznie o swoim maleństwie, ale popatrzymy na to, jak wygląda podstawa składek na urlopie wychowawczym. Składają się na nie oczywiście składki emerytalne (19,52%), rentowe (8%) i zdrowotne (9%). Ważne wydaje się być to, żeby wiedzieć, że na wysokość pieniędzy, które dostaniemy od ZUS na urlopie wychowawczym, znaczny wpływ ma to, jak wysokie były nasze wypłaty w okresie 12 miesięcy, które były bezpośrednio przed pojawieniem się na świecie naszego szkraba. Wysokość podstawy nie powinna przekraczać 60% sumy tych wypłat, ale nie powinna być też niższa aniżeli 75% kwoty minimalnego wynagrodzenia w Polsce, które oscyluje się obecnie na poziomie 2250 zł. Więc w najgorszym przypadku otrzymamy 1687,50 zł. Nie są to bardzo duże kwoty, ale mało która kobieta teraz zarabia najniższą krajową. Poza tym niektórym przysługuje jeszcze dodatkowe 620 zł z tytułu specjalnego zasiłku opiekuńczego.

Jeżeli dołączyć tę sumę do wypłaty męża, to okaże się, że jesteśmy w stanie bez kłopotu poradzić sobie z wydatkami życia codziennego.

To niewątpliwie niezwykle interesująca kwestia, więc jeżeli chcesz ją przestudiować w większym stopniu, to kliknij tutaj, a więcej znajdziesz w linku (https://expertodszkodowania.pl/odszkodowania-za-smierc/).

Dziś można też ubiegać się o dodatkowe pieniądze z różnych państwowych pakietów.