Jak wyglądają wakacje marzeń? Każdy z nas ma inne pomysły, lecz dla wszystkich oznaczają same przyjemności

W jaki sposób sprawić by nasz urlop stał się niezapomnianym przeżyciem? Najlepszym sposobem jest organizacja niesamowitej podróży, takie, której nie da się zapomnieć nigdy. Wielu z nas o tym marzy, a najczęściej takie wyprawy wiążą się z podróżą poślubną. Warto pamiętać by przed kupnem wymarzonej wycieczki dokładnie sprawdzić wszystkie jej elementy. Skoro decydujemy się na kupienie drogiej i ekskluzywnej wyprawy warto byśmy mieli pewność, że wszystko pójdzie po naszej myśli.

Bali

Autor: The 3B’s
Źródło: http://www.flickr.com

Pierwszym krokiem przy planowaniu udanej podróży jest odpowiedni wybór miejsca. Możemy się umówić, że miejsce jest sprawą drugorzędną, gdyż bardziej liczy się to, z kim podróżujemy. Jednak, im bardziej egzotyczne miejsce, tym lepiej. Takie miejsce to zupełnie nowa jakość, a to właśnie głównie o to chodzi, żeby podróżując po świecie poczuć odległość dzieląca nas od poszczególnych zakątków świata. Podróż w obrębie własnego kraju lub państw sąsiednich nie jest niczym niezwykłym, wielka wyprawa na koniec świata może nam się prawdopodobnie trafić jedynie raz w życiu. To właściwa motywacja, żeby wyruszyć w świat, w nieznane, odwiedzić egzotyczne miejsce, jak Tajlandia, Meksyk (zobacz: wakacje w meksyku) czy Wyspę Bali.

Wiadomo, są ważne, lecz nie powinny teraz odgrywać kluczowe znaczenie, gdyż szczęścia czasami nie da się przeliczyć przecież na pieniądze. Przestańmy więc myśleć o kosztach, po prostu zorganizujmy podróż, o jakiej marzyliśmy, jaka była w naszych snach, czy odległych planach. A może spróbujemy czegoś bardziej niezwykłego, i wyruszymy w podróż dookoła świata. Taki plan wymaga jednak już sporych oszczędności, chyba że możemy pochwalić się pokaźnym stanem konta. Taka wyprawa to z pewnością najważniejsze wydarzenie podróżnicze w życiu, przynajmniej na papierze.

Bali

Autor: Mark Maxwell
Źródło: http://www.flickr.com

Zapamiętamy ją ze względu na kilka czynników, gdyż w każdym miejscu będziemy się czuli inaczej, czuć inny klimat, poznawać innych ludzi, aklimatyzować się szybko lub wolno. To bardzo znaczące, że w jednym miejscu poczujemy się lepiej, w drugim gorzej|niż w innym. Być może to jakiś znak dla nas, poznanie siebie, jak możemy się czuć w danym miejscu. Bo kiedy mieszkamy w swoim kraju to tak naprawdę ciężko powiedzieć, jacy jesteśmy. To znaczy, wiadomo, znamy swoje zalety i wady, swój charakter, lecz czasami w innym miejscu możemy możemy się przekonać o swojej innej, zupełnie odmiennej naturze.