Jeżeli zamierzasz zakupić nowy samochód obligatoryjnie przeczytaj poniższy tekst.

Wiele osób marzy o posiadaniu dobrego auta. Sprawdzony pojazd jest szczególnie istotny dla właścicieli firm, którzy prowadzą własną firmę. Są różne formy zakupu samochodu, my pokazujemy jedną z nich.
Leasing – co to takiego?
Leasing to forma dzierżawy. Co to oznacza? Jeżeli decydujemy się na leasing pojazd który wybierzemy nie jest naszą własnością.

Jesteśmy jedynie jego użytkownikami. Zapytacie: czy to w ogóle ma sens? Tak. Leasing jest znakomitą ofertą ze względu na ograniczenie formalności do niezbędnego minimum. Gdy zdecydujesz się na leasing będziesz potrzebował jedynie dowodu osobistego i prawa jazdy. W przypadku wynajmu droższych aut, firma leasingowa pewnie poprosi Cię o zaświadczenie o dochodach,piastowanym stanowisku oraz wyciąg z banku.Rodzaj potrzebnej dokumentacji zależy od auta na jakie się zdecydujesz.
leasing

Źródło: www.wagi-elektroniczne.pl
Dla kogo jest przeznaczony leasing?
Panuje wszechobecne przekonanie, iż leasing (leasing online) jest jedynie dla przedsiębiorców. To błędne stwierdzenie.
Dlaczego? Ponieważ leasing jest świetną propozycją zarówno dla osób, które mają swój biznes, jak i dla osób fizycznych. Jeśli masz wolny zawód i Twoje dochody nie są stałe leasing będzie dla Ciebie zdecydowanie bezpieczniejszą i bardziej dostępną opcją.

Wedle Ciebie prezentowany materiał jest niesłychanie wciągający? Jeżeli tak, to kliknij też na pomocne wskazówki (www.ulgaoddlugu.pl/co-wolno-windykatorowi-terenowemu/), które posiadają równie atrakcyjne tematy.

Z jakiego powodu? Kiedy zdecydujesz się na leasing, Twa zdolność kredytowa nie będzie decydująca kwestią. Firmy leasingowe są znacznie mniej rygorystyczne niż banki. Musisz zdawać sobie sprawę, że gdy decydujesz się na kredyt, procedury związane z kupnem przedmiotu są zdecydowanie bardziej skomplikowane. Jednym słowem: leasing jest prosty i zdecydowanie mniej ryzykowny. Ponadto twierdzi się, że leasing jest w stosunku do kredytu bardziej opłacalny ze względu na korzyści podatkowe.

Samochód nowy czy używany?
Wielu przedsiębiorców niejednokrotnie decyduje się na kupno używanych samochodów. Czy decydując się na leasing, także będą mieli taką opcję? Zdecydowanie tak! Musimy wiedzieć, iż możemy dzierżawić zarówno auta nowe, a także używane. istnieje jednak jedno zastrzeżenie: jeśli chcemy mieć używany samochód i zdecydujemy się na leasing, nasze auto musi mieć maksymalnie 11 lat. Wysokość leasingu w przypadku aut nowych, jak i używanych, jest taka sama, a więc wynosi 80% całkowitej wartości samochodu.
Czy leasing dotyczy wyłącznie samochodów?
Leasing nie jest związany jedynie z nabyciem auta. Jesteśmy w stanie wydzierżawiać zarówno samochody, jak i rozmaitego rodzaju maszyny i urządzenia potrzebne do sprawnego funkcjonowania biznesu.

W zależności od gałęzi gospodarki, w której działamy możemy leasingować sprzęt i oprogramowanie komputerowe, a więc: komputery, notebooki,drukarki, kopiarki czy urządzenia wielofunkcyjne. Jeśli działamy w gastronomii jesteśmy w stanie leasingować rozmaitego rodzaju sprzęt gastronomiczny, jak i meble niezbędne do wystroju lokalu. Leasing jest świetną opcją na tzw. „początek”, kiedy stawiamy swoje pierwsze kroki w biznesie i nie chcemy inwestować w kupno własnego sprzętu.