Zbliża się koniec kwietnia, nie zapomnij wysłać PIT-a

Początek każdego roku w Polsce to moment, kiedy większość z nas powinno powoli zacząć dokonywanie rozliczeń podatkowych. Bowiem każda osoba, która w poprzednim roku otrzymała jakiekolwiek przychody, powinna z nich się rozliczyć w urzędzie podatkowym. W tym celu musimy uzupełnić odpowiedni druk, który wybieramy w rozróżnieniu od tego, jakie było źródło otrzymanych dochodów. Mnóstwo osób wybiera druk numer 37, stworzony dla osób zatrudnionych na umowę zlecenie, oraz emerytów. Oto kilka metod na prędkie uporanie się z tym obowiązkiem.

Jeśli mamy najprostszy komputer, oraz umiejętność jego używania, możemy zainstalować sobie tam program PIT 2016. Tego rodzaju aplikację można pobrać za darmo w sieci online, albo znaleźć na płycie, będącej gratisem do specjalnego wydania gazety podatkowej- program do podatków. Po instalacji, powinniśmy utworzyć sobie konto, w którym umieścimy wszelkie swoje dane. Następnie, powinniśmy wybrać konkretny typ formularza, który potrzebujemy wypełnić. Przeważnie będzie to ten z numerem 37. Po czym będzie trzeba wprowadzić wszystkie potrzebne tam informacje, które spiszemy z dokumentu który dostaliśmy od swojego pracodawcy.użyj informacji – www.eccoholiday.com/kraj/bulgaria/ -Jeśli program pit 2016 nie wypełni nam tego z góry, możemy również samodzielnie wybrać fundacje, na którą oddany będzie nasz eden procent podatku. Następnie potrzebujemy już tylko sprawdzić poprawność umieszczonych danych i wydrukować dokument.
Obliczanie podatków

Autor: Dave Dugdale
Źródło: http://www.flickr.com
Od paru lat w Polsce istnieje także możliwość żeby rozliczyć nasz PIT online. Jeżeli chcemy tego dokonać, pierw warto zaopatrzyć się w znak elektroniczny, w tym celu trzeba złożyć go w najbliższym urzędzie, a także mieć odpowiedni tablet do swojego komputera. Jeśli nie mamy takich opcji, odmienną formą naszego podpisu, będzie wprowadzenie w odpowiednim miejscu dokładnej kwoty naszego dochodu, rozliczanego w roku ubiegłym. Aby zadeklarować PIT online, pierw musimy pobrać a także zainstalować na komputerze specjalny program, znajdujący się na autentycznej stronie urzędu podatkowego. Następnie musimy stworzyć swoje konto, po czym postępować identycznie, jak w momencie używania programu z akapitu wcześniejszego.

Żeby zgłębić wiedzę na opisywany wątek obejrzyj stronę (https://aureus.pl/leasing-sprzet-budowlany/), która posiada interesujące dane na prezentowany temat – trzeba tylko kliknąć!

Więcej porad znajdziesz pod linkiem . Tutaj jednak niczego nie musimy drukować, ukończony formularz bowiem wysyłamy drogą elektroniczną.

Każda persona, zatrudniona i mająca zarobki, musi pamiętać, aby do końca pierwszego kwartału każdego roku, zadeklarować swój podatek. Można zrobić to korzystając ze specjalnego programu, a następnie wydrukować i przesłać pocztą. Poza tym możemy także wypełnić PIT online, korzystając z naszego podpisu elektronicznego.