Do kogo zwrócić się o poradę prawną w Niemczech?

Upadek muru dzielącego Berlin prawie ćwierć wieku temu to były narodziny nowego rozdziału w dziejach RFN, Polski i świata. Koniec komunizmu w krajach europejskich niesamowicie pobudził postawy jednoczące. Nowe Niemcy, suwerenna Polska i dwadzieścia pięć innych krajów wstąpiło do Unii Europejskiej, gigantycznego sojuszu ekonomicznego, obywatelskiego i politycznego.

Prawo

Autor: controlarms
Źródło: www.flickr.com

Prawo Schengen znosi granice dla transportu mieszkańców, finansów i dóbr. Od dawna da się zauważyć wielki ruch inwestycyjny i pracowniczy między naszym państwem a Niemcami. Powiększa się siła powiązań finansowych i odsetek inwestycji trans granicznych. Wielu obywateli decyduje się pracować i mieszkać w Niemczech. Te fakty sprawiają, że potrzebni są specjaliści w prawie obu krajów, którzy mogą służyć pomocą obywatelom i korporacjom. Rzecz jasna Polska, jak każdy sprawny kraj, oferuje obywatelom wsparcie konsularne na terenie innych krajów. Pracownik konsulatu jednak może udzielić wsparcia wyłącznie w najbardziej elementarnym zakresie. W momencie, gdy problem zahacza o np. prawo spółek albo prawo podatkowe, przydatny będzie adwokat kancelaria adwokacka Zabrze niemiecki BALDUIN.

Porady prawne

Źródło: prawo.legeo.pl

Zapotrzebowanie na specjalistów z dziedziny prawa Polski i Niemiec przyczyniło się do tego, że na rynku znalazło się obecnie dużo tego typu usług. Kancelarie prawnicze trudnią się pomocą dla biznesu i pojedynczych obywateli, którzy wyjechali do Niemiec do pracy. To często niezbędna pomoc dla obywatela Polski, który nie ma pojęcia o tamtejszym prawie pracy i nie wie jak korzystać z miejscowych praw i zapomóg. Równolegle z prawem państwowym, obowiązuje jeszcze ustawodawstwo unijne. Znajomość ich regulacji to podstawa, jaką musi wykazywać się każdy adwokat (więcej pod kancelaria adwokacka Lubin domeną) . Niemcy to największa gospodarka w Unii Europejskiej i trzecia w skali ogólnej. Najlepszy partner gospodarczy Polski od dawna intensywnie inwestuje nad Wisłą, ciesząc się ze wspaniale układającej się współpracy międzypaństwowej.

Jeśli do niedawna język i meandry prawa niemieckiego były dla twojej firmy zbyt wielkim utrudnieniem, od teraz ten problem już nie istnieje. Opłaca się wykupić specjalistyczną pomoc ze strony wykwalifikowanych prawników Balduin Team, którzy w większości przypadków umieją mówić po polsku.
Źródło: Balduin-Pfnuer