Jak można pozyskać finanse na rozwój swojego biznesu, zalety rynku NewConnect

Spora ilość firm dynamicznie się rozwija do momentu, w którym zderzą się z potrzebą pozyskania większych pieniędzy. Przykładowo może to być zakup nowocześniejszych maszyn i urządzeń, wybudowanie nowej hali produkcyjnej czy zainwestowanie w nowe, perspektywiczne projekty. I w takich sytuacjach możliwości są dwie, albo się odpuści, ryzykując tym, że firma się zatrzyma, albo można w jakiś sposób zdobyć potrzebne środki.

finansowanie

Autor: reynermedia
Źródło: http://www.flickr.com
Firmy będą miały różnorodne sposoby i metody na finansowanie inwestycji, więc przy odrobinie wysiłku powinno się udać wszystko załatwić. Oczywiście trzeba być świadomym że za darmo nic się nie dostanie, pieniądze które się zdobędzie w którymś momencie trzeba będzie zwrócić, z tego też powodu warto podchodzić do tego typu spraw z ostrożnością, szczególnie jeżeli w grę wchodzą duże kwoty. Także sposób w jaki chce się finansować powinien być porządnie przemyślany, bo od tego będzie zależeć procedura jego przyznawania i koszty z tym związane.

Najczęściej wykorzystywanym sposobem finansowania firm są bankowe pożyczki i kredyty. Instytucje finansowe chętnie pożyczają firmom środki finansowe, lecz mogą również wymagać odpowiednich zabezpieczeń. Ich zaletą jest stosunkowo proste otrzymanie, dokumentów oczywiście będzie znacznie więcej niż przy indywidualnych pożyczkach, ale przy dobrych chęciach z obu stron można to bez żadnego problemu pozałatwiać.

Chcesz zobaczyć inne równie przydatne sugestie? Jeżeli tak, to zobacz tu (https://dokumentyniszczenie.pl/digitalizacja-archiwow), a z pewnością nie odczujesz rozczarowania.

Większe przedsiębiorstwa mogą się pokusić o emisję obligacji albo akcji, ten sposób wymaga jednak dużo większego przygotowania i spełnienia dużo większej ilości kryteriów, więc nie będzie on odpowiedni dla każdej firmy.

inwestycja pieniędzy

Autor: Kārlis Dambrāns
Źródło: http://www.flickr.com
Dla młodych podmiotów z branży nowoczesnych technologii ciekawym pomysłem może być rynek NewConnect. Doradca (zobacz doradca finansowy Wrocław) na stronie . Koszty i formalności związane z debiutem na tym rynku są dużo mniejsze niż przy tradycyjnej giełdzie, dzięki czemu o taką formę inwestowania pokusić się będą mogły nawet nieduże firmy. Papiery wartościowe firm które są notowane na tym rynku są obciążone większym ryzykiem, ale jednocześnie można na nich sporo zarobić. Z tego powodu są coraz częściej wybierane przez inwestorów szukających zupełnie nowych możliwości.